reklamı kapat

POPÜLER

Karsan
Karsan Atak Electric

BMW altyapısıyla, Bursa’dan tüm dünyaya; 300 kilometre menzilli Karsan Atak Electric

Pek çok önemli üreticinin sahne alacağı Hanovver Ticari Ara Fuarı’nda sahneye çıkacak olan Karsan Atak Electric, teknik değerleriyle dikkat çekecek.

Geride bıraktığımız ağustos ayında BMW ortaklığıyla geliştirilen Jest Electric modeliyle büyük beğeni kazanan Karsan, devam etmekte olan elektrik dönüşümüne yerinde çözümler üretmeye devam ediyor. Bu ay içerisinde düzenlenecek olan Hannover Ticari Araç Fuarı‘na hazırlık yapan markalardan birisi olarak karşımıza çıkan şirket, 8,1 metre uzunluğundaki şehir içi yolcu otobüsü Atak’ın elektrikli versiyonunu ilk kez organizasyon kapsamında görücüye çıkartacak. “Atak Electric” adıyla lanse edilecek olan otobüste 300 kilometreye kadar menzil kat edilebileceğini açıklayan Karsan, bataryaların tam doluluğu için 2,5 saatlik zamana ihtiyaç olduğunu belirtiyor. Projede, Jet Electric’te olduğu gibi BMW’nin binek otomobillerinde kullandığı teknolojik altyapıdan faydalanıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Karsan
Karsan Atak Electric

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar

Menzil değerleri kadar performans rakamlarıyla da ihtiyaçları karşılama potansiyeline sahip olan Atak Electric, 230 kW güç (yaklaşık 315 beygir) ve 2.400 Nm tork ile asfalta inecek. Kapasite olarak baktığımızdaysa 57 kişiye kadar yolcu desteği verebildiği vurgulanan otobüste, geleneksel modellerden de tanıdığımız ve karoser yüksekliğini ayarlamaya imkan tanıyan “Elektrik Kontrollü Havalı Süspansiyon” sistemi de standart olarak sunulacak. Sürücüsüz için panoramik ön görüş alanı sunan modelde tamamen dijital gösterge tablosu, tekerlekli sandalye rampası, USB çıkışları ve güçlü klima sistemi de atlanmayan güzel detaylardan bir tanesi. Önümüzdeki yılın yaz döneminde satışa hazır bir şekilde pazara sunulacak olan Karsan Atak Electric, Batı Avrupa ülkelerini gözüne kestirmiş durumda. Biz de Türkiye’deki örneklerinin kısa süre içerisinde artmasını diliyoruz.