reklamı kapat

POPÜLER

BMW

BMW’den geleceğin süper otomobiliyle ilgili açıklama

BMW’nin yüksek performanslı araçlar ve araç parçaları üreten yan kuruluşu BMW M,  70’li yıllardan beri çok özel otomobilleri kullanıcılarla buluşturuyor.

Başlangıçta BMW’nin yarış programı için kurulmuş olup zamanla BMW araçlarının yüksek performanslı modellerini geliştiren BMW departmanı aynı zamanda motosikletleri de modifiye eden tek performans şirketi olarak göze çarpıyor. BMW M departmanının CEO’su Markus Flasch, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek yeni BMW modelleri hakkında açıklamada bulundu. Şu anda süper otomobillerle ilgili bir çalışmalarının olmadığını belirten Flasch, bir süper otomobil fikrinin elbette bir BMW mühendisi özellikle M mühendislerinin aklına takılan bir şey olduğunu ifade etti. Projeleri sürekli olarak gözden geçirdiklerini söyleyen Flasch, bu durumu kamuoyundan saklayamayacağını dile getirdi. Yakın zamanda tanıtılan Vision M Next’in i8’in yerine mi yoksa M tarafından tasarlanan yeni bir model mi olacağı henüz bilinmiyor. 2023 yılının başında seri üretime geçmesini beklediğimiz Vision M Next’te 2 litre hacimli 340 beygirlik motor bulunuyor. Otomobilde ayrıca 201 beygirlik elektrikli bir motorun da yer alması bekleniyor. Vision M Next’in en güçlü versiyonunda ise 670 beygirlik motorun yer alacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

BMW Vision M Next modelinin fiyatı belli oldu mu?

LOG ekibi olarak merakla beklediğimiz modelin fiyatı henüz belli olmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söylemek mümkün. Vision M Next hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.