reklamı kapat

POPÜLER

BMW M4 Convertible’a Vorsteiner dokunuşu

28 Ağustos 2016

BMW’nin Convertible ligindeki temsilcilerinden olan M4 Convertible‘a Vorsteiner ekibi tarafından yapılan modifiye sonrası ortaya kusursuza yakın bir tasarım ortaya çıktı.

Vorsteiner ekibi BMW, Mercedes, Porsche gibi üreticilerin önemli modellerine modifikasyon sağlayıp tasarım geliştirmesi yapan önemli bir şirket. Bu ortaklığın en yeni ürünlerinden biri ise BMW M4 Convertible oldu. M4’ün fabrikasyon sürümüne ek olarak, daha bol karbonfiber parçaların, M4’ün aerodinamiğine pozitif etki sağladığını söyleyebiliriz.

Araca ilk baktığımızda göze çarpan parçaların ön tarafta konumlandırılan ve rüzgarı ilk karşılayan alt spoiler ve arka taraftaki difüzör olduğunu görüyoruz. Bunların yanında aracın mat siyah rengini tamamlayan özel tasarım lastik-jant kombinasyonunu da göz ardı etmek mümkün değil. Tüm bu parçalar M4’ün ağırlığına pozitif katkılarda bulunarak aracın yüklerinden kurtulmasında önemli rol üstleniyor. Gerek tasarımsal eklentiler gerek aracın aerodinamiğinin rahatlatılmasındaki tek amacı tabii ki biliyoruz; maksimum performans!

Aracın fabrikasyon çıkış olan motorun üstüne herhangi bir ekleme yapılmadığını görüyoruz lakin aracın gövdesine yapılan bu eklemeler ve aerodinamiğin pozitif ivmelenmesi M4 Convertible’ın 0-100 değerinde iyileştirme sağlıyor. Aracın fabrikasyon değeri olan 4,5 saniyenin yapılan değişimlerden sonra 0.4 saniye iyileşerek 4,1 saniyeye çekildiğini görüyoruz. M4 Convertible’ın kaputunun altında 425 beygir güç üreten çift turbo beslemeli 3,0 litrelik motor görev yapıyor. Aracın maksimum sürati ise 250 km/s olarak göze çarpıyor.

YORUMLAR