reklamı kapat

POPÜLER

BMW X2

BMW X2 elektrikli versiyonuyla ilk kez kadraja girdi

Ürün gamının gelecekteki önemli isimlerinden birisi olacak BMW X2, elektrik dokunuşuyla bambaşka bir kullanıcı kitlesine erişecek.

Ürün gamındaki geçmişine bakıldığında yeni sayılabilecek bir macerası bulunanlardan olan BMW X2, buna karşın önemli noktada konumlandırılacak. Yapılan planlamada elektrikli versiyonuna da kavuşmasını beklediğimiz model için X3‘ün ardından asfalta inmesi gündemini koruyor. Bu zamana kadar konuyla ilgili somut bir detayı bulunmayan çalışmalar, devam etmekte olan kış testinden gelen ilk görüntülerle yeni bir boyuta taşınıyor. Prototip versiyonuyla İsveç sınırları içerisinde kadraja giren elektrikli X2 versiyonunun dikkat çekmemesi için bazı “yanıltıcı” detayları üzerinde taşıması da gözlerden kaçmadı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW X2, elektrik dinamiklerini gizli şekilde geliştiriyor

iX2 adıyla ürün gamına dahil olmasını beklediğimiz versiyondan gelen ilk görüntülerde, BMW mühendislerinin ilginç bir gizleme yöntemi kullandığı görülüyor. Tam elektrikli olmasına karşın sahte egzoz çıkışlarının konumlandırıldığı prototip araçta, hibrit versiyon olan xDrive25 rozetinin kullanılması da yine bu şaşırtmacanın dikkat çekenleri arasında. “Elektrikli Test Aracı” yazısı ve sürüş dinamiklerinin gösterdikleri üzerinden anlaşılan aracın teknik detaylarıyla ilgili ise henüz bir parçanın varlığından söz edemiyoruz. Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğiyle birlikte tanıtılması gündemde olan elektrikli BMW X2’nin satış süreci içinse 2021‘yi beklemek gerekebilir.

İlginizi çekebilir

Vision M NEXT