reklamı kapat

POPÜLER

BMW X2 xDrive25e

BMW X2 xDrive25e tanıtıldı; işte ailenin yeni hibrit versiyonundan detaylar

Avrupa pazarı için kullanıcılarla buluşmak için hazır hale gelen BMW X2 xDrive25e, 57 kilometrelik saf elektrik menziliyle asfalta iniyor.

Şu sıralar elektrikli iX3’ün sızıntı ve tanıtım süreciyle birlikte gündemde olan BMW cephesinde diğer bir kulvardan hibrit hareketliliği de devam ediyor. İlk olarak bu yılın başlarında gösterimi yapılan BMW X2 xDrive25e artık son kullanıcıya hazır tüm özellikleriyle aileyi genişletmek için hazır. Bu yaz Almanya’da piyasaya sürülecek olan çevre dostu crossover, ufak görsel farklılıklara sahip. Standart versiyonlara oranla 10 milimetre daha alçaltılmış olan model bununla birlikte daha gelişmiş aerodinamik dinamiklere sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW X2 xDrive25e teknik özellikleri

X2 xDrive25e’nin teknik özellikleri de kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılayacak parçalar üzerinde kurulu. 1,5 litrelik üç silindir benzinli motor 123 beygir güç üretiyor ve bu gücü ön tekerleklere aktarıyor. Arka tekerleklere güç sağlayan elektrikli motor ise 94 beygirle kullanıcılara hizmet edecek. Bu iki ünitenin kombinasyonuyla birlikte ortaya dört tekerlekten çekişli, 217 beygir güce ve 385 Nm torka sahip bir versiyon çıkıyor. Resmi verilere göre 0’dan 100’e hızlanmasını 6,8 saniyede tamamlayan X2 xDrive25e’nin maksimumda erişebileceği hız ise 195 km/s olarak netlik kazanmış durumda. Saf elektrikli modunda 57 km’ye kadar yalnızca elektrikli menzili sunabilen model, Wallbox şarj cihazı üzerinden 3.2 saatte tamamen dolu hale getirilebiliyor.

İlgili video

BMW X2 tanıtımı