reklamı kapat

POPÜLER

BMW X2 Hybrid

Asfalta iniş süreci başlıyor; BMW X2 Hybrid hakkında bilmeniz gerekenler

Kısa süre içerisinde kademeli satışları başlayacak BMW X2 Hybrid, bu sınıfta tatminkar teknik özellikler sunabilen modellerden olacak.

Elektrikleşme sürecinin merkezine ilk adım için X1‘i koyan BMW, şu aşamada da halihazırda var olan modellerini hibrit formülü üzerinden kullanıcılara sunmanın çalışması içerisinde. Kısa süre önce yine X1’in hibrit versiyonu üzerinden karşımıza çıkan marka, CES’in gündemde olduğu şu günlerde bu kez X2 için de aynı reçeteyi uyguluyor.Teknik yeterlilik konusunda günümüz standartlarını rahatlıkla karşılayan BMW X2 Hybrid, ürün gamına xDrive25e rozetiyle dahil oluyor. Yaklaşık 55 kilometre saf elektrik menzili sunabilen bu versiyonun içten yanmalı ayağında ise 1,5 litrelik üç silindirli makine görev yapacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW X2 Hybrid teknik özellikleri

Kablo ile şarj edilebilen bir mimarinin temellerini oluşturduğu versiyonun teknik nitelikleri X1 ile büyük oranda aynı diyebiliriz. İçten yanmalı motoru 123 beygir güç ve 220 Nm tork üreten araçta, elektrik motoru ise 94 beygir güç ve 165 Nm torkla kullanıcısına hizmet edecek. Bu kombinasyonla toplamda 217 beygir güç ve 385 Nm torka sahip olan X2 Hybrid, 0’dan 100’e hızlanmasını 6,8 saniye gibi gayet tatminkar bir sürede tamamlayabiliyor. Maksimumda 195 km/s hıza çıkabilen modelin saf elektrik modunda erişebileceği son sürat ise 135 km/s olarak teknik tabloya yansımakta. Son olarak hibrit ünitenin şarj edilme sürelerine baktığımızda standart ünitelerden yaklaşık 5 saatlik bir süre karşımıza çıkıyor. BMW’nin iWallbox ünitesi ise bu süreyi 3 saatin biraz daha altına çekebiliyor. Önümüzdeki iki yıl içerisinde elektrik dokunuşunu ürün gamının neredeyse tamamına yaymaya hazırlanan BMW’nin rakipleri karşısındaki sınavı bir hayli zorlu olacak.

İlgili video

BMW X2 tanıtımı