reklamı kapat

POPÜLER

oyuncu koltuğu
oyuncu koltuğu

Arcadeo Gaming’den oyunu hissettiren oyuncu koltuğu

Piyasada birçok oyuncu koltuğu yer alıyor. Arcadeo Gaming imzalı CES 2020’de sergilenen model ise özel altyapısıyla fark yaratıyor.

Advertisement

Özellikle Twitch’in popülerliği sonrasında oyuncu koltuğu pazarında büyük bir patlama oldu. Şu an piyasada yarış otomobilleri için hazırlanan koltukları andıran yüzlerce farklı model yer alıyor. İşte bu modellerin arasından sıyrılmayı başaran Arcadeo Gaming imzalı koltuk, oynadığınız oyunu hissetmenize imkan tanıyor. Peki koltuk bunu nasıl yapıyor? Bu koltuğun altında ve arka kısmında toplam 10 adet temel anlamda “özelleştirilebilir titreşim motoru” yer alıyor. 16 çekirdekli bir işlem ünitesi üstüne kurulan koltuk, oyunların kaynaktan aldığı sesini bir titreşime dönüştürüyor. PC ya da oyun konsollarına USB-C üstünden bağlanan ürün, ses temelli çalıştığından titreşimi film ya da normal TV izlerken de verebiliyor. Özel akıllı telefon uygulaması üstünden en ince detayına kadar kişiselleştirebilen oyuncu koltuğu, esas odaklı alan olan oyun tarafıda silah atışlarını ya da büyük bir patlamayı tüm vücudunuzda hissetmenizi sağlıyor. Bu da oldukça ilginç ve dikkat çekici duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arcadeo Gaming oyuncu koltuğu en gelişmiş modellerden

Bünyesinde bir LED aydınlatma sistemi taşıyan ve bunun ayarını da mobil uygulaması üstünden yaptıran koltuk, CES 2020’de deneme şansı elde edenlerin söylediği kadarıyla üst düzey malzemelerden hazırlanmış ve oldukça konforlu. Peki bu altyapının karşılığı ne kadar? Yıl sonuna doğru çıkacağı aktarılan modelin fiyatı tam 800 dolar gibi uçuk bir seviyede yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyuncu monitörü