reklamı kapat

POPÜLER

BMW’nin kısa film serisi geri dönüyor [Video]

BMW, 2000’li yılların başlarında Hollywood’un en popüler oyuncularının katılımı ile çekilen film serisinin yeni bölümleri için kolları sıvadı. Filmin oyuncu kadrosunda, ilk seriden beri başrolu üstlenen Clive Owen yanı sıra birçok popüler oyuncu yer alıyor.

BMW’nin 2001-2002 yılları arasında reklam amacıyla yaptığı ve toplamda 8 bölümden oluştan kısa film serisi (The Hire), amacından çok daha fazlasını içerdiği için oldukça ilgi görmüştü. Çekim teknikleri ve sahneleri ile uzun metraj bir filmi aratmayan seride BMW’nin o dönemki ürün yelpazesinde yer alan en önemli modeller yer alıyordu. Her film de birbirinden farklı modeller boy gösteriyordu. Serinin sahneleri ve senaryosu dışında oyuncu kadrosu da oldukça zengindi. Madonna’dan Adriana Lima’ya, Gary Oldman’dan Marilyn Manson’a birçok ünlü sanatçı serinin farklı filmlerinde kamera karşısına geçmişti. Serinin küresel bazda toplam izlenme sayısı 100 milyonu aşarak beklentilerin oldukça üzerine çıkmıştı.

Çekimlerine yeniden başlanan ve yeni serinin ilk filmi olan The Escape (Kaçış)’ın oyuncu kadrosu yine oldukça zengin. Başrolde serinin değişilmez karakterini canlandıran Clive Owen’ın yanı sıra Walking Dead ile oldukça ön plana çıkan Jon Bernthal dışında Dakota Fanning ve Vera Farmiga yer alıyor. BMW’nin ürün yelpazesinde yer alan en önemli ve en yeni modellerin yer alacağı The Escape 23 Ekim’de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Film ekibi sosyal medyanın o kadar yaygın olmadığı bir dönemde bile oldukça yüksek izlenme rakamlarına ulaşan serinin çok daha fazla ilgi görmesini bekliyor.

Serinin diğer filmlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bölüm 1- Ambush
Bölüm 2- Chosen
Bölüm 3- The Follow
Bölüm 4- Star
Bölüm 5- Powder Ked
Bölüm 6- Hostage
Bölüm 7- Ticker
Bölüm 8- Beat the Devil

İLGİLİ HABERLER