reklamı kapat

POPÜLER

Boeing geleceğin kabin konseptini gösterdi

16 Ocak 2016

Her geçen gün gelişen araç içi teknolojileri sayesinde toplu taşımalarda istediğimiz yere daha güvenli ve aynı zamanda eğlenceli bir şekilde gidebiliyoruz. Ancak uçaklar için aynı şeyden bahsetmek pek mümkün değil Bu konuda öncü olmak isteyen Boeing, tasarladığı yeni kabin konseptiyle çok daha konforlu ve keyifli bir uçuş deneyimi vadediyor.

Boeing’in geliştirdiği konsept, dört bir yanı LED panellerle donatılmış kabiniyle dikkat çekiyor. Özellikle tavanı kaplayan paneller, her ne kadar korkutucu görünse de, ihtimalleri düşününce epey yaratıcı görünüyor. Gökyüzü temasını içeri yansıtarak bambaşka bir uçuş deneyimi vadeden Boeing, özellikle gece uçuşlarında yolcuların daha rahat uyuması için bunun oldukça faydalı olabileceğini düşünüyor. Tavan panellerinin ayrıca uçuş bilgilerini yansıtmak için de kullanılması bekleniyor.

Boeing, koltuk arkasına yerleştirilen ekranlarla sadece sinema ve TV içeriklerini değil, aynı zamanda konsol oynatmayı da düşünüyor. Uçak yolculuklarının böylece korkutucu veya sıkıcı bir deneyim olmaktan çıkacağı kesin. Bu yenilikçi konseptin ne zaman hayata geçirileceği henüz belli değil.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Boeing geleceğin kabin konseptini gösterdi” için bir cevap

  1. Atakan Arısoy dedi ki:

    gelecekte de ekonomi sinifi olacak, 1 kisi kalkmadan 3 kisi koltuklarina oturamayacaksa eger; kalsin oyle prototip, boyle iyiyiz biz.