reklamı kapat

POPÜLER

Bu badminton ustası robottan sayı almak imkansız [Video]

Robotlar dünyayı ele geçirme planlarından arta kalan zamanlarda ne yapıyor diye merak ederken cevabını bulduk; spor yapıyorlarmış. Ancak bu robotun o kadar çok boş zamanı olacak ki zamanla bir badminton ustasına dönüşmüş. Kendisine karşı sayı almanın imkansız olduğu bir usta!

Çin Elektronik Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından geliştirilen robot, sahip olduğu gelişmiş yazılım ve donanımlar sayesinde tüm profesyonel badminton oyuncularına taş çıkartıyor. Yüksek çözünürlüklü kamerasından aldığı görüntüleri kablosuz olarak bilgisayara aktaran robot, işlenen görüntüleri takip ederek rakibinin tüm hamlelerini hızlı bir şekilde algılayıp ona göre cevap veriyor. Daha önce geliştirilen benzer ancak sabit duran robotlara nazaran sahanın her yerine hızla koşabilen robot bu sayede tek bir hamle bile kaçırmıyor.

Ancak robotun bir sıkıntısı var. Topu son derece güzel karşılasa da atak yapma konusunda biraz eksik. Yani sayı vermiyor ancak sayı da alamıyor. Robotun sayı almak için tek şansı rakibini yorup canından bezdirmek.