reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit kullanıcıların en iyi yatak arkadaşı olmaya kararlı

Giyilebilir teknoloji pazarında aktivite takibi yapan bileklik ve benzeri ürünleriyle liderliği elinde bulunduran Fitbit, uyumlu akıllı telefon uygulaması aracılığıyla cihazlarına daha iyi uyku takibi yapabilme özelliği ekledi. Sleep Schedule adını taşıyan özellik, kullanıcının daha tutarlı bir uyku düzeni oturtabilmesine yardımcı oluyor.

Uygulamaya yeni eklenen Sleep Schedlue, Fitbit’in uyku takibi yapabilen modellerinde desteklenen yeni bir özellik. Kullanıcının uykuda geçen zamanındaki verilere bakarak günlük olarak ne kadar saatlik uykuya ihtiyaç duyulduğunu takip eden uygulama, her kişi için özel önerilerde bulunuyor. Uyuma ve uyanma saatleri için önünüze hedefler koymanıza aracı olurken, bu hedeflere uyabilmeniz için gerekirse bildirimlerle sizi uyarıyor. Yeni uyku takibi özelliğinin University of Arizona, Stanford University ve John Hopkins Üniversitesi’nden uyku uzmanlarına danışarak hazırlandığı belirtiliyor. Fitbit, uyku takibi ile ilgili daha farklı özellikler geliştirmek için de ilerleyen dönemlerde bu iş birliğinden yararlanılacağını ifade ediyor.

Fitbit’in akıllı cihazlarıyla uyumlu akıllı telefon uygulaması iOS, Android ve Windows Phone platformlarının üçünde de mevcut.