reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 5

Yeni Apple Watch modelleri için müjdelenen önemli özellik

Teknoloji devi Apple, uzun yıllardır akıllı saatinde olmayan bir özellik ile eleştiriliyor. Gelen son bilgilere göre bu özellik yeni Apple Watch modelleriyle geliyor. İşte detaylar;

Apple Watch modelleri, dünyanın en gelişmiş ve en çok satan akıllı saatleri arasında yer alıyor. Ancak yıllar geçmesine rağmen saatlere bir türlü çok talep edilen “uyku takip” özelliği verilmiyor. İşte bunun 2020 itibariyle değişeceği açıklanıyor. Blooomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Watch ailesini rakiplerinin gerisine iten bir eksik daha kesin olarak kapanıyor. Ana merkezindeki gizli bir tesiste bu özelliği aktif olarak test ettiği belirtilen Apple, süreci en doğru / kararlı halde sunmak istiyor. Pil ömrü artık iyice artan gelişmiş Watch modelleri, gece sürekli olarak takibi yapabilecek güçte bulunuyor. İlk modellerin pil ömrü az olduğu için sabaha kadar kolunuzda değil şarjda durmasını isteyen firma, bunu sonunda değiştirecek adımı atıyor. Bazı kişiler uykusunu takip etmeyi ve buna göre hayatlarında değişiklikler yapmayı istiyor. Bunun yerleşik olarak verilecek olması saatin daha geniş bir kitleye hitap edeceği anlamına geliyor. Ayrıca bu yeni modellerin EKG özelliğini daha fazla ülkede aktif etmesi de bekleniyor. Apple Watch Series 5 bu açıdan sağlık konusunda çok daha iyi bir seçenek olacak izlenimi yaratıyor. Bu da gerçekten harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel model Apple Watch Series 4 şu detaylara sahip

Gücünü iPhone 6s kadar performans sunduğu iddia edilen 64-bit S4 işlemciden alan saat, eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans sunuyor. WatchOS 5 işletim sistemiyle gelen saat, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. FDA tarafından onaylanmış bir elektriksel kalp sensörü taşıyan saat, sağlık için Series 3’e oranla çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Ekranı büyüyen, çerçeveleri ise inceleyen saat, artık daha şık görünüyor.

İlgili Video