reklamı kapat

POPÜLER

Bu kitap aslında bir kamera [Video]

Kendin yap (do it yourself) projeleri her ne kadar uğraşması ve tamamlaması epey zahmetli görünse de bir o kadar eğlenceli ve zihin açıcı. Sonunda el emeği göz nuru bir şey yaratmak ve emeklerin gerçeğe dönüşmesi ise paha biçilemez. Tıpkı içinden kamera çıkan bu kitap gibi.

Kelli Anderson isimli tasarımcının elinden çıkan projenin adı This Book is a Camera (Bu Kitap Bir Kamera). Anderson’un tasarım ve teknolojiyi buluşturduğu proje, adından da anlaşılacağı üzere içinden kamera çıkan bir kitap. Görüntüden ibaret değil, gerçekten çalışan ve fotoğraf çeken bir kitap.

 

Kameranın üzerindeki deklanşör tuşu olarak hizmet eden karton parçayı yukarı kaldırınca fotoğraf çekiliyor ve görüntü kameranın arkasına yerleştirilen kağıt filme aktarılıyor. Daha sonra fotoğraf banyosu yaparak siyah beyaz bir kare elde ediliyor.

Detaylı kullanım ve kendin yap talimatları kitabın üzerinde yer alan kameralı kitabı Anderson kendi sitesi üzerinden 29 dolara satıyor. Kendiniz yapmak isterseniz Anderson’un cömert bir şekilde paylaştığı detaylara buradan ulaşabilirsiniz.