reklamı kapat

POPÜLER

toilet

Bu klozete dokunmayın!

Alışveriş merkezleri ve halka açık tuvaletlerde sifon çekilmemesinin en büyük nedenlerinden biri de hijyenik şartlar. Günümüzde birçok mekanda kullanılan sensörle çalışan musluklar ve sabunluklar, bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde hijyenik önlemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sensör teknolojisi musluklar ve sabunluklarda kullanılsa da bu teknoloji henüz klozetlerde yer almıyor(du). Kohler Co., yeni bir tuvalet teknolojisini yurt dışında satışa sundu.Firmanın geliştirdiği teknoloji sayesinde kullanıcılar ellerini kullanmadan klozet sifonunu çekebiliyor. Bu da bulaşıcı hastalıkların önüne geçmeye imkan sağlıyor. Kullanıcının sifonu ellerini kullanmadan çekebilmesi için elini tank sensörünün üzerine getirmesi gerekiyor. Bu işlemin ardından sifon çekme işlemi kolayca gerçekleşiyor.

toilet
Amerika’da 800 kişiye yapılan bir ankette yüzde 51’lik bir kesimin banyodaki mikroplar sebebiyle paranoyak olduğunu belirtmesi Kohler Co.’nun satışa sunduğu ürünü ilgi çekici bir ürün haline dönüştürebilir. Firma, bu teknolojiyi ayrı bir kit olarak veya bu kite sahip klozet olarak satışa sunmuş durumda. Toilet Flush Kit adı verilen kitin yurt dışındaki satış fiyatı 100 dolar. Bu kite sahip klozetlerin satış fiyatı ise 360 dolardan başlayıp renk ve modeline göre 1400 dolara kadar çıkıyor.

no touching

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Bu klozete dokunmayın!” için 2 cevap

  1. mhmtcpl dedi ki:

    oturmadan da büyük abdestini yapabiliyorlar mı?

  2. tataaaaaaa dedi ki:

    oturulan alanlar için otomatik steril malzeme kaplayan rulopak ürünleri var ve epey yaygın. http://www.rulopak.com.tr/page.php?act=urunDetay&urunID=225&name=sensorlu-hijyenik-klozet-kapagi