reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonları daha hijyenik hale getirmeyi vadeden konsept tasarım

Giderek daha fazla özelliği bünyesinde barındırdığı için devamlı yanımızda taşıdığımız, kendimizle birlikte her yere götürdüğümüz akıllı telefonlarımız girdiğimiz ortamlar sebebiyle hijyenden çok uzak olabiliyor. Söz konusu elektronik cihazlar olunca onları bozmadan, zarar vermeden temizlemek için fazla alternatif bulunmuyor. Bu noktada Phone Sterilizer devreye giriyor. Hijyene önem verenlere yeni bir çözüm sunmaya hazırlanıyor.

Ne kadar temiz olursak olalım dokunduğumuz veya telefonlarımızı bıraktığımız yerlerin hijyeninden emin olmak pek de mümkün olmuyor. Durum böyle olunca elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar da hastalıkların bulaşmasında önemli bir rol oynamaya başlıyor. Bir konsept tasarım olan Phone Sterilizer bu problemi ortadan kaldırabilmek adına harekete geçiyor.

Hongseok Seo ve Jo-Young Choo tarafından tasarlanan bu yeni temizlik sistemi elektronik cihazları bozmama garantisiyle ön plana çıkıyor. Bu konsept tasarım dışarıdan bakıldığında bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz dondurucu kapsülleri veya solaryum makinelerinin mini versiyonlarını andırıyor. Temizlik işlemini oldukça kısa bir sürede, sadece ultraviyole ışınları ile gerçekleştiriyor. Böylece kullandığınız telefonların bozulmasından endişe etmenize gerek kalmıyor. İşlemi gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuzu cihazın içine yerleştirmek oluyor. Cihazı açtıktan sonra işlem başlıyor. Birkaç saniye sonra telefonunuzu sterilize edilmiş bir hale geri alıyorsunuz. Phone Sterilizer konsept tasarımına ait görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.