reklamı kapat

POPÜLER

ADcase

Akıllı telefonları düşmelerden korumak için tasarlanmış en ilginç kılıf [Video]

Akıllı telefonları düşmelerden koruması için tasarlanmış bir çok kılıf yer alıyor. Bunlar arasından sıyrılmaya başaran yeni model ADcase, telefonları düşmelerden koruma için tasarlanmış en ilginç kılıf unvanını üzerine alıyor.

İnsanlar güzel görünen telefonlar istiyor. Böyle olunca da firmalar telefonlarında her geçen gün daha fazla cam kullanıyor. Cam çok güzel bir görüntü sunuyor ancak biliyorsunuz düşme durumlarında kolayca kırılıyor. İşte bu yüzden koruyucu kılıflar büyük önem arz ediyor. Burada hazırlanan ADcase, gerçekten daha önce gördüklerimize hiç benzemiyor. Aalen Üniversitesi mühendislik öğrencisi Philip Frenzel tarafından tasarlanan ürün, tam dört yıllık bir emeğin ürünü. Görebileceğiniz üzere dört köşesinde de yaylar yer alan kılıf, bazı kaynaklarda “akıllı telefonlara özel hava yastığı” olarak tanıtılıyor. Telefonun düşmesini algılayan ADcase, çarpmadan saniyeler önce bu kol benzeri yayları açıyor ve böylece telefona zarar gelmesini önlüyor. Daha sonra elle geriye sokulabilen bu kollar, oldukça yüksekten meydana gelebilecek düşmelerde dahi görevini başarıyla yerine getirebiliyor. Çift taraflı olduğu için düşme yönü fark etmeyen kılıf, birçok iPhone modeliyle uyumlu görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ADcase

ADcase gerçekten çok iyi görünüyor

Sunduklarına rağmen oldukça ince olan ürün, bünyesinde ekstra bir pil dahi barındırıyor. Kablosuz olarak şarj edilebilen bu pil, kullanım süresini ciddi oranda artırıyor. Görebileceğiniz üzere henüz konsept aşamasında olan kılıf, yakında zaman Kickstarter’da destek aramaya çıkıyor.