reklamı kapat

POPÜLER

"Bu tablo kime ait?" sorusuna cevap veren uygulama

“Bu tablo kime ait?” sorusuna cevap veren uygulama [Video]

Bu tablo kime ait?” diye düşünüp cevabı bir türlü bulamıyorsanız sanat eserlerinin Shazam’ı Magnus imdadınıza yetişen uygulama oluyor.

Sanat severler için ilgi çekici uygulamaların başında gelen Magnus, “Bu tablo kime ait?” sorusunun cevabını bir çırpıda buluyor. Sistem teknik olarak tıpkı Shazam gibi çalışıyor. Bildiğiniz gibi daha sonra Apple tarafından satın alınan Shazam, ortamdaki müziği dinleyerek size şarkının adını ve şarkıcıyı birkaç saniye içinde söyleyebiliyor. Magnus da aynısını ve biraz daha fazlasını tablolar için yapıyor. Bir yerde görüp beğendiğiniz bir tablonun sanatçısını merak ediyorsanız, Magnus ile tek yapmanız gereken o tablonun fotoğrafını çekmek oluyor. Sadece sanatçıyı listelemekle kalmayan uygulama ayrıca tablonun güncel değerini ve varsa geçmişteki değerini de listeliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Bu tablo kime ait?” gizemini çözen uygulama

Uygulama tarattığınız eserin sahibini ilk seferde bulamazsa üzülmenize gerek yok. Zaman zaman bazı eserlerin bulunamadığını belirten Magnus ekibi, bu eserlerin incelenip yaklaşık 1 saat içinde eser sahibinin bilgisiyle kullanıcıya geri dönüş yaptıklarını da kaydediyor. Bunun ötesinde uygulama aynı zamanda yakınlardaki galerileri ve müzeleri de listeliyor. Açılış/kapanış saatleri ve adreslerini görebileceğiniz galeri ve müzeleri ziyaret planı gerçekleştirmek de kolaylaşıyor. Ancak bu özellik ne yazık ki bazı şehirlerle sınırlı kalmış. Berlin, Londra, Los Angeles, New York, Paris ve San Paulo’ya yer veren uygulama daha fazla şehrin ilerleyen zamanlarda dahil edileceğini vadediyor. Beğendiğiniz eserleri uygulamada daha sonra yeniden görüntülemek için kaydedebildiğinizi de ekleyelim. Ancak bu kayıt işlemi için uygulamada bir hesap açmanız isteniyor.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 87,4 MB
  • Yükle App Store