reklamı kapat

POPÜLER

Bütçe ve öğrenci dostu tablet; Lenovo Tab M10 Plus 3. nesil incelemesi

 - Güncelleme: 17 Mayıs 2022 11:41

Lenovo

LENOVO TAB M10 PLUS PERFORMANS

Tabletin kalbinde MediaTek’in giriş seviyesine konumlandırdığı Helio G80 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci piyasada satılan üst düzey tabletler kadar iddialı bir performansa sahip olmasa da günlük hayatta kullanılan uygulamaların iyi bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Günlük hayatta internette gezinti yapmayı seviyorsanız veya mail alış verişi yapıyorsanız Lenovo M10 Plus’ın performansı sizin için yeterli. Çoğu kullanıcı tabletleri internetten gezinmek veya video izlemek için tercih ediyor. Bu sebeple performansla çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Eğer tablette video düzenlemek istiyorsanız veya oynadığınız oyunlarda grafik performansını en üst ayarlarda oynuyorsanız piyasada satılan farklı modellere de göz atabilirsiniz. Ancak bu modellerin Türkiye’deki satış fiyatları ne yazik ki yüksek seviyelerde. Günlük kullanım senaryonuzda bu tarz işler yapan biri değilseniz Lenovo Tab M10 Plus sizin için iyi bir tercih. Tablet Geekbench 5’in tek çekirdek performansından 331, çok çekirdek performansından ise 1.198 puan aldı. Tablet 3D Mark’ın Wild Life testinde ise 678 puan elde etti. Tablet uygulama arası geçişlerde de iyi bir performans sunuyor.

Tabletin sunduğu ekran performansına da değinelim. Tablette Full HD çözünürlüklü 10,3 inçlik bir ekran yer alıyor. Piyasada daha yüksek çözünürlüklü ve daha parlak ekranları deneyimlesek de Lenovo Tab M10 Plus’ın ekranı bize iyi bir performans sundu. Tablette hem Netflix hem de YouTube’da videolar izledik. Tablet kullandığımız süre zarfında ekran deneyimiyle bize keyifli dakikalar yaşattı.

Tablette bununla birlikte 7.500 mAh kapasiteli bir pil kullanılıyor. Lenovo tabletin tam dolu pille 12 saate varan bir deneyim sunduğunu belirtiyor. Biz tablette çok sayıda video izleyip internette gezinti yaptığımızda tabletin yüzde 100 olan pili akşamleyin yüzde 20’ye gerilediğini gördük. Bir gün boyunca rahatlıkla kullandığımız tablette ekran parlaklığı son seviyeye getirildiğinde ise pil ömrü daha kısa sürede bitiyor. Tablette ne yazik ki hızlı şarj desteği ise yer almıyor.