reklamı kapat

POPÜLER

Büyük ödüllü JavaFX yarışması

Sun Microsystems 25.000 dolar ödüllü JavaFX yarışması düzenliyor. 29 Mayıs’ta gerçekleştirilecek yarışmanın değerlendirmeleri 1 – 29 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Kazananlar ise 29 Haziran haftası duyurulacak.

KATILIM
Yarışma ile ilgili güncelleştirmeleri ve hatırlatmaları almak için öncelikle  www.javafxtr.com adresinden ulaşılabilen kayıt ve katılım formlarını doldurmak gerekiyor. Geriye sadece JavaFX 1,1’i yüklemek, JavaFX 1,1 ve NetBeans kullanarak yenilikçi bir zengin Internet uygulaması geliştirmek kalıyor.

ÖDÜLLER
Yarışmada dereceye giren yazılımcıları büyük ödüller bekliyor. İlk üç proje için verilecek ödüller şöyle:

  • 1.ye 25.000 dolar
  • 2.ye 10.000 dolar
  • 3.’ye 5.000 dolar

Ayrıca yarışmaya katılan 100 kişiye onur ödülü olarak 25 dolar değerinde Amazon Hediye kuponu verilecek.

ÖĞRENCİLER DE YARIŞIYOR
JavaFX Yarışması’nda öğrenci kategorisi de bulunuyor, yarışmaya üniversite öğrencileri de başvurabiliyor. Öğrenciler için içinde ek ödüller olan özel bir kategori yer alıyor. Öğrenci kategorisinde öğrencilerin gerçekleştirdiği uygulamalardan en iyi ilk üç uygulama 1500 dolar ile ödüllendiriliyor. Öğrenciler büyük ödüller için de yarışabiliyor. Ancak her bir katılım için tek bir ödül veriliyor.

Yarışmayla ilgili katılma koşulları, kurallar, değerlendirme kriterleri gibi her türlü detaylı bilgiye www.javafxtr.com adresinden ulaşılabiliyor.

JavaFX Hakkında
JavaFX, içerik sahipleri ve yazılım geliştiricilerin, mevcut Java platformunun en iyi özellikleri ile yeni üç boyutlu medya servislerini harmanlayarak yeni içerikler yaratmasını sağlayan, çalışma zamanı bileşenleri ile araçlarını içeren bir teknolojidir. JavaFX’e cep telefonlarından, masaüstü tarayıcılardan, televizyondan veya diğer tüketici cihazlarından güvenle erişilebilmektedir. Sun, gelecekteki sürümleri ile JavaFX’i masaüstü bilgisayarlar ve tarayıcılar için daha da geliştirirmeyi ve ‘JavaFX for Mobile’ın ilk versiyonunu 2009 yılının bahar aylarında piyasaya çıkarmayı planlıyor. Sun ayrıca, televizyon da dahil olmak üzere diğer cihazlar ve ekranlar için JavaFX’in farklı versiyonlarını çıkarmayı hedefliyor.