reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: WWII’nin hikaye fragmanıyla savaşın ortasına düşüyoruz [Video]

Call of Duty hayranlarının heyecanlanmasına neden olan Call of Duty: WWII’nin hikaye fragmanı sonunda ortaya çıktı. Ortalama iki dakika uzunluğundaki bu fragman İkinci Dünya Savaşı’na farklı bir bakış açısı sunuyor. Savaşın gerçek yüzünü askerlerin cephesinden gösteriyor.

Her yıl farklı bir versiyonuyla oyuncuların karşısına çıkan Call of Duty giderek heyecanını yitirmeye başlamıştı. Serinin hayranlarının en büyük isteği ise Call of Duty’nin özüne geri dönmesiydi. Bu isteğin gerçeğe dönüşeceğini ise bir süre önce öğrenmiş ve fazlasıyla heyecanlanmıştık. Call of Duty: WWII’nin hikaye fragmanı da bu heyecanımızı körükleyecek nitelikte.

Oyuncun resmi hikayesi ise şöyle: Savaş hissini fazlasıyla verecek gibi görünen oyunda genç bir asker olan Ronald “Red” Daniels‘in hikayesine şahit olacağız. Amerika Birleşik Devletleri’nin Birinci Piyade Bölüğü’nde görev yapan Red ilk savaş tecrübesini meşhur Normandiya Çıkartması‘nda yaşıyor. Bu muhabereden sağ çıkmayı başardıktan sonra Red ve ekibini Avrupa’nın farklı noktalarında çatışırken göreceğiz. İkonik savaş noktalarına uğrayan kahramanımız Hürtgen Ormanları ve Bulge Savaşı‘na kadar ulaşacak. Sonunda kendini Almanya topraklarında bulacak.

Kısaca CoD: WWII ismiyle de anılan oyun 3 Kasım‘da PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir olacak. Ön sipariş verenleri ise farklı sürprizler bekliyor.