reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: WWII’nin ilk oyun içi videosu yayınlandı [Video]

Call of Duty hayranları için beklenen an geldi çattı. Hakkında birçok iddia ortaya atılan yeni Call of Duty‘nin resmi tanıtımı nihayet gerçekleşti. 2. Dünya Savaşı zamanına geri dönerek serinin çekirdek kitlesini yıllar sonra heyecanlandırmayı başaran Call of Duty: WWII‘nin yayınlanan videosunda ünlü Normandiya Çıkarması savaşı zamanına geri dönüş yapıyoruz.

İlk üç oyununda 2. Dünya Savaşı’nı konu alan ve hatta Normandiya Çıkarması’nı da işleyen Call of Duty, dördüncü oyundan itibaren modern savaşlara geçiş yapmıştı. Bu oyundan itibaren bir daha eskiye dönmeyen seri, fütüristik temayı fazlasıyla benimsemiş ve son oyunda olay uzay savaşlarına kadar varmıştı. En büyük rakibi olan Battlefield serisi ise geçen yıl 2. Dünya Savaşı yıllarına geri dönmüş ve oyuncuların büyük ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu başarının ardından eleştiri okları Call of Duty serisinin üzerine yöneltilmiş ve serinin çok uç noktalara doğru gittiği söylenmişti. Nihayet bu hatadan dönülüyor ve bu yıl eski savaşlar bir kez daha kapımızı çalıyor.

Call of Duty: WWII, 3 Kasım tarihinde, PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için raflardaki yerini almaya başlayacak. Oyunu şimdiden sipariş verenlerin özel betaya katılarak yapımı önceden deneyimleme şansı bulacağını belirtelim. Oyunun yayınlanan ilk oyun içi videosuna haberin girişinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR