reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS R5

Canon fotoğraf makinelerine gelen Google Fotoğraflar desteği

Görüntüleme devi Canon, birçok kullanıcısını fazlasıyla memnun edecek bir Google ortaklığına imza attı. Bunun arkasından Google Fotoğraflar yer alıyor.

Advertisement

Dünyanın en büyük fotoğraf makinesi üreticilerinden Canon, Google ile bir ortaklık kurdu ve destekli makinelere sahip kullanıcıların çektikleri fotoğrafları Google Fotoğraflar üzerinde yedeklemesine imkan tanımaya başladı. Bu süreç iOS ve Android için bulunan ve makine ile kablosuz olarak bağlantı kurabilen “image.canon” uygulaması üstünden yürüyor. Çektiğiniz fotoğraflar kablosuz olarak telefona, oradan da hızlı şekilde Google Fotoğraflar‘a gidiyor. Bu da çok kullanışlı ve zahmetsiz bir sürecin kapılarını aralıyor. Bunun için kişilerin ilk ayı ücretsiz olan Google One üyeliğine ihtiyaç bulunuyor. Bu üyelik paketi daha sonra aylık 100 GB alanı 2 dolara veriyor. Sürece destek veren Canon imzalı fotoğraf makinelerine ise burada ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon sunucularına geçen ay saldırı oldu

Firmanın sunucularından tam 10 TB boyutunda veri çalındı. Evet burada bir yanlışlık yok. 10 GB değil tam 10 TB’lık veri kötü niyetli hacker’lar tarafından ele geçirildi. Bu gerçekten inanılmaz görünüyor ve bunun arkasında “Maze ransomware” var deniyor. Bu çalınan 10 TB’lık verinin içerisinde ne olduğu da halen tam olarak bilinmiyor. Ancak bu verilerin gizli veritabanından alındığı aktarılıyor. Bu arada Maze’in sunuculardaki verileri kilitlemiş ve bunun için Canon’dan para istemiş olabileceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni elektrikli motosikletlerden