reklamı kapat

POPÜLER

canon
canon

Canon’dan cam, seramik ve ahşap yüzeye fotoğraf kalitesinde baskı

06 Kasım 2016

Canon, mimarlar ve iç tasarımcılara yönelik düzenlenen Architect&Work Fuarı’nda tasarımcılara ilham verecek teknolojilerini tanıttı. Canon’un UV yazıcısı Arizona 1200 Serisi ile cam, seramik, alüminyum, pleksi ve ahşap yüzeylere yapılan göz alıcı renkteki baskılar gözler önüne serildi. Özellikle tasarımcılar ve mimarların projelerinde kullanmak isteyecekleri her türlü yaratıcı malzeme üzerinde UV baskı yapabilen Arizona 1200 Serisi, altı renge kadar mürekkep kullanabiliyor ve bunlara beyaz ve vernik de eklenebiliyor.

Opsiyonel açık mavi ve açık macenta mürekkeplerin eklenebilmesi, fotoğraf ve güzel sanatlar uygulamaları için üstün baskı kalitesi sağlıyor. Serideki yazıcılar, yumuşak renk geçişleri ve dolu renkler yanında net metin ve çizgiler üretmek için ödüllü Oce VariaDot görüntüleme teknolojisini kullanıyor. Piyasadaki en yüksek mürekkep tasarrufunu sunan Océ Arizona 1200 Serisi, m2 başına ortalama 8 ml mürekkep kullanımı sunuyor.

125 x 250 cm veya 250 x 308 cm olarak iki farklı boyutta ve dört, altı veya sekiz renk kanalı ile üç yapılandırmaya sahip olan Arizona 1200 Serisi hakkında Canon Eurasia Geniş Format Yazıcıları İş Geliştirme Yöneticisi Tamer Kuş şunları söyledi: “Fuarda sergilenen uygulamar Arizona Flatbat yazıcılarda üretildi. Boran Reklam ile yaptığımız işbirliğiyle burada her türlü farklı yüzeye (cam, seramik, ahşap, alüminyum, deri ve pleksi) uygulanan baskıları tanıtıyoruz. Arizona 1200 Serisi ile yapılacak baskıların mimarlar ve iç tasarımcılara ilham vereceğini ve hayal güçlerini sınırlamamaları gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Mimarlara yönelik yaptığımız ilk etkinlik olan Architect&Work’ta Arizona 1200 Serisi ile bir mimarın neler yapabileceğini göstermek istedik. Mimar ve tasarımcılara yönelik pazarda yeni olmamıza rağmen iddialı bir giriş yaptığımızı düşünüyoruz.”

YORUMLAR