reklamı kapat

POPÜLER

Casio F-91W takıyorsanız potansiyel teröristsiniz

Askerlik günlerinizden kalan veya retro bir tarz yakalamak amacıyla satın aldığınız F-91W’nuzu severek takıyorsanız artık daha dikkatli olun çünkü Amerikan hükümetine göre sizler potansiyel birer teröristsiniz. Bu ciddi iddianın kaynağı, Amerikan istihbarat servislerinin El Kaide terör örgütüne mensup kişileri kolaylıkla tanıyabilmek amacıyla hazırladığı “Gizli” ibaresine sahip bir belge. Son dönemin en önemli web sitelerinden olan WikiLeaks tarafından yayınlanan belgede, Afganistan’da bomba yapımı eğitimi alan terör örgütü mensuplarının F-91W ve onun metal kasalısı A159W’yu kullandıkları belirtiliyor. Bu saati kullanan Guantanamo’daki mahkumlara ait eski tarihli bir liste bile söz konusu. Amerikan istihbaratının dünya çapında bu derece yaygın kullanılan ve askerlik yapan Türk gençlerinin yarısından fazlasının kolunda olan Casio F-91W’yu bu şekilde kategorize etmesi pek hoş olmamış.
WikiLeaks - F-91W

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Casio F-91W takıyorsanız potansiyel teröristsiniz” için 3 cevap

  1. Berk dedi ki:

    yani biraz garip olmuş tamam öle de bu saat çok güzel bir saat hatta hayatımda kullandığım en güzel saat. Kolumdaki 300TLlik swatch var, bu saat kadar yararlı değil. Yani özellikle spora giderken bu tür eski casiolar çok yararlı oluyor.

  2. Bülent dedi ki:

    🙂 yüksek teknoloji elektronik cihazlar ve casio f-91w 🙂 beni anlatıyolar 😀 dünyanın en çok satan saati bu ama her tür insanda var

  3. evaletleri dedi ki:

    askerde kordonunu kopara kopara kullandım bu canavarı