reklamı kapat

POPÜLER

İşTV dünya sıralamasında ilk 10 arasında

Samsung ve İş Bankası’nın birlikte geliştirdiği, bankacılık alanında dünyanın ilk televizyon uygulaması olan İşTV, yayına girdiği günden bu yana dünya çapında, aralarında YouTube gibi popüler sitelerin de yer aldığı en çok indirilen TV uygulamaları arasında ilk 10’a girdi. İşTV uygulaması Smart TV‘lerde de mevcut olan uygulama mağazası SamsungApps üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor ve televizyon kumandasıyla İş Bankası tarafından sunulan hizmetlere ulaşılabiliyor. Android işletim sistemli telefonlar gibi mobil cihazlar üzerinden kullanılan çeşitli kategorilerdeki farklı uygulamaların; kablolu veya kablosuz internet ile televizyona taşınmasına yardımcı olan SamsungApps ile televizyon ve internet keyfi eş zamanlı yaşanıyor.


İşTV uygulaması ile kredi kartı başvurusu yapmak, İMKB ve yurt dışı borsa verileri, döviz kurları ve yatırım fonu fiyatları ile finansal verileri takip etmek, en yakın İş Bankası, Bankamatik ve Şube bilgilerine ulaşmak mümkün. Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan İşTV üzerinden ayrıca İş Sanat etkinlikleri hakkında da detaylı bilgi alınabiliyor.

“İŞ BİRLİĞİNDEN ÇOK MEMNUNUZ”
İş Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Strateji Bölüm Müdürü Sedat A. Tosyalı, “ İş Bankası olarak hedefimiz, çok kanallı bankacılık uygulamalarımızla müşterilerimize her zaman en yakın banka olmak ve müşteri deneyimini ön planda tutarak, hizmet seviyesi yüksek ve kolay erişilebilir uygulamalar geliştirmek yönünde. Çok kanallı bankacılık alanında yenilikçi ve yaratıcı çözümleri, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak basitlikte sunmak amacıyla çalışmalarımızı kesintisiz olarak sürdürüyoruz. Mobil Bankacılık uygulamalarımızdan İşCep Samsung’un Bada ve Android tabanlı cep telefonlarıyla kullanılabiliyor. Aynı zamanda hali hazırda İşPad uygulamamız da Samsung’un Galaxy Tab ürünü ile kullanılabiliyor. Samsung’un Smart TV özellikli televizyonlarında kullanılabilen, bankacılık alanında Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan İşTV uygulaması ile müşterilerimiz, İş Bankası hizmetlerine oturma odalarının konforunda ulaşabiliyor. Tablet PC ve televizyon cihazlarıyla internet kullanımının artacağı öngörüsüyle, televizyon uygulamalarının yakın zamanda daha da gelişmesini bekliyoruz. İzleyen dönemde akıllı telefonlar, tabletler ve televizyonların kendi arasında iletişim kurarak kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracağına inanıyoruz. Bu kapsamda Samsung’la yaptığımız işbirliğinden çok memnunuz ve bu işbirliğinin artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

“PAZAR LİDERİYİZ”
Samsung Electronics Dijital Pazarlama Müdürü Ömer Suner “İş Bankası ile cep telefonunda başladığımız güzel işbirliğimizin ilk meyvesini Android işletim sistemli Galaxy S modelimizde almış, hemen devamında Galaxy TAB ile ilerletmiştik. Şimdiyse Smart TV için geliştirdiğimiz uygulama ile işbirliğimizi yeni bir aşamaya daha taşıdık. Samsung akıllı televizyonlarda dünyada öncü olmasının yanısıra aynı zamanda Türkiye akıllı televizyon pazarında da lider. 2010 yılını toplam 36 bin adetin üstünde akıllı televizyon satarak tamamladık. Pazarın lideri olarak kendi sektörünün en saygın ve öncü kurumu Türkiye İş Bankası ile İşTV projesini hayata geçirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Artık kullanıcılarımız evlerinde televizyonlarından kolayca İşbankası’ndaki hesap bilgilerine ulaşabilecek ve bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bugün daha bu teknolojinin başındayız. Yakın zamanda evden televizyonla çok daha çeşitli bireysel ve ticari bankacılık işlemlerinin yapılacağını biliyoruz. “ dedi.

YORUMLAR