reklamı kapat

POPÜLER

Sony Android tabletleri S1 ve S2’yi duyurdu

Uzun bir dedikodu döneminin ardından, Sony sürpriz bir şekilde Android 3.0 destekli tabletlerini duyurdu. Sony Tablet S1 ve Sony Tablet S2 kod isimleri verilen tabletler iletişim ve eğlence odaklı olarak tasarlanmış. Nvidia Tegra 2 işlemci ve Android işletim sisteminin en güncel versiyonu kullanılan tabletler Wi-Fi bağlantısının yanı sıra 3G ve 4G bağlantıları da destekliyor. Her iki tabletin de sonbahar aylarında satışa sunulması bekleniyor. Yine her iki tablet de Sony müzik ve video servisi Qriocity, oyun servisi PlayStation Suite ve ReaderStore e-kitap servisleriyle birlikte geliyor.

SONY TABLET S1

Sony Tablet S1 üzerinde 9.4 inç ekran yer alıyor. Kızılötesi bağlantısını destekleyen Sony Tablet S1 bu sayede evrensel bir uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor.


Sony Tablet S1 ağırlık merkezinin ortada olmaması sayesinde daha konforlu bir kullanım vadediyor.

SONY TABLET S2

Sony Tablet S2 üzerinde 2 adet 5.5 inçlik ekrana yer verilmiş. Ekranlar farklı fonksiyonlar için kullanılabiliyor. Örneğin üst ekranda film izlerken alt ekranda film kontrollerini görüntülemek veya üst ekranda oyun ekranını görüntülerken alt ekranda oyun kontrollerini kullanmak mümkün. DLNA desteği sayesinde tablette yer alan içerikleri televizyonda kablosuz olarak görüntülemek mümkün.

Sony Tablet S2 benzeri tüm ürünlerden farklı olarak kapaklı tasarıma sahip.