reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

Caviar’dan “kamerasız” iPhone 12 Pro serisi: Stealth

Caviar lüks konusunda daha önce de dediğimiz gibi adeta ne yapacağını şaşırmış durumda. Şimdi de “kamerasız” iPhone 12 Pro serisi karşımızda.

Caviar hatırlarsınız kısa süre önce “SANDS OF TIME” isimli özel bir iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max tanıtmıştı. Tam 14.900 dolarlık fiyatı bulunan bu özel sürüm, arkasında ABD bayrağı, Joe Biden ile Donald Trump portreleri ve içerisinde kum yerine altın topları yer alan bir kum saati taşıyordu. Firma şimdi ise çok ama çok garip bir adım atarak arka kameranın olmadığı 12 Pro’lar tanıttı. Stealth serisi altında hazırlanan modellerin ön kamerası da iptal edilmiş. Ancak firma buna rağmen modellerde Face ID’nin TrueDepth üzerinden çalıştığını aktarıyor. Çünkü TrueDepth kamera yüz tanımayı selfie kamerasından yapmıyor. İki farklı versiyonu olan bu kamerasız iPhone 12 Pro modelleri, eksiklerine rağmen ucuz değil. Modeller tam 4.990 dolardan başlıyor. Altı gövdeli sürüm ise tam 5.520 dolar seviyesinde. Yüksek güvenlik isteyen aşırı zengin kişilere hitap eden telefonlar, gerçekten çok şaşırtıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro dahil ailenin normal yurt dışı fiyatları nasıl?

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre yeni telefonlardan 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, iPhone 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların halen Türkiye fiyatları tam olarak belli değil. Telefonların Türkiye’de 4 Aralık tarihinde satılacağını konuşuluyor. Ancak bunun da halen yüzde 100 kesin olmadığını belirtelim.

Modellerin resmi tanıtım videoları: