reklamı kapat

POPÜLER

ChatGPT

ChatGPT için önemli bir ayar geldi: “Arka Plan Konuşmaları”

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT için sunulan mobil uygulamalara güncelleme ile önemli bir gizlilik ayarı getirildi.

Varsayılan olarak kapalı olan “Arka Plan Konuşmaları” ayar seçeneği, ChatGPT’nin arka planda dinleme yapmasını engelliyor. Eğer bu ayar açılırsa, ChatGPT’nin sesli asistanı başka bir uygulamaya geçildiği ya da ekran kapatıldığı zaman dahi ortam dinlemesi yapmaya devam ediyor. Bu gizlilik imkanın kullanıcılara verilmesi elbette olumlu karşılanıyor, GPT-4o sonrasında ChatGPT’deki sesli asistanın daha aktif olarak kullanılacağı düşünülüyor. Bu aralar çok sayıda ChatGPT gelişmesi oldu. Örneğin kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için OpenAI yanında üniversitelere özel sürüm ChatGPT Edu de resmi olarak duyuruldu. Edu sürümü, üniversitelerin yapay zeka teknolojisini öğrencilere, öğretim üyelerine ve araştırmacılara güvenli şekilde sağlaması için tasarlanmış bir ChatGPT sürümü olarak karşımıza çıkarıldı. Yeni büyük dil modeli GPT-4o’yu temel alan sürüm, OpenAI’a göre kurumsal düzeyde güvenlik ve kontroller içeriyor. Eğitim kurumları için daha uygun fiyata satılacak versiyon hakkında şirket şunları da aktarıyor: “ChatGPT Edu’yu oluşturduk çünkü University of Oxford, Wharton School of the University of Pennsylvania, University of Texas at Austin, Arizona State University ve Columbia University in the City of New York gibi üniversitelerin ChatGPT Enterprise ile elde ettikleri başarıyı gördük.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki bahsettiğimiz “Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için OpenAI” neydi? Bu yeni adım kapsamında kâr amacı gütmeyen kuruluşlar artık “Takımlar için ChatGPT” aboneliğini indirimli bir fiyata satın alabilecek. Bu konuda, “Daha büyük kar amacı gütmeyen kuruluşlar ise, ChatGPT Enterprise’a yüzde 50 indirimle erişmek için satış ekibimizle iletişime geçebilir.” duyurusunu yapan şirket, kâr amacı gütmeyen kuruluşların ChatGPT’yi üretkenliklerini artırmak ve topluluklarına yeni yollarla hizmet etmek için halihazırda aktif şekilde kullandığını belirtiyor

ChatGPT haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli