reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y LOG Tasarım

Çift motorlu Tesla Model Y için MTV tam 40 bin TL’yi geçti

Türkiye’de resmi olarak satılan tek Tesla modeli olan Tesla Model Y için MTV birçok kişi için inanılmaz bir seviyeye ulaştı.

Tesla Model Y sahipleri 2024 yılında 2,2 milyon TL’ye satılan tek motorlu versiyon için 36 bin 732 TL MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemek zorunda kalacak. 2,8 milyon TL’den başlayan çift motorlu Model Y’lerin MTV’si ise son zam sonrasında artık tam 40 bin TL‘nin üstünde yer alıyor. 2024 yılının MTV’si hakkında gazeteci Emre Özpeynirci geçtiğimiz haftalarda “Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) de yeni yılda %58,46’lık yeniden değerleme oranında artırıldı. İşte 2024’te ödeyeceğimiz yeni MTV tutarları ” demiş ve kendi ödeyeceğiniz tutarı görebileceğiniz hemen aşağıdaki tabloyu paylaştı:

Model Y bu aralar gündemde düşmüyor, çünkü yeni sürüm geliyor. Yenilenen Tesla Model 3’ün değişikliklerini taşıması beklenen yeni Model Y, son iddialara göre 2024’ün ortası geçilmeden bitmeden lanse edilecek ve 2024’ün sonuna kalınmadan geniş çaplı olarak seri üretime alınacak. Model Y’nin ciddi seviyede olacak makyajı için Çin’deki fabrikada hali hazırda hazırlık yaptığı aktarılan firma, mevcut Model Y’den küresel olarak inanılmaz satıyor, bu açıdan yeni versiyonun da çok büyük talep görmesi bekleniyor. Henüz bir görsel sızıntısı yapılmayan araç, yüksek ihtimalle 2024 bitmeden Türkiye pazarına da getirilecektir. Mevcut Model Y’nin Türkiye’ye Almanya’dan getirildiğini ve bu sayede aracın elektrikli araçlara yönelik ekstra Çinli vergisinden kaçtığını belirtelim. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model Y yanında bu da ilginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

İLGİLİ HABERLER