reklamı kapat

POPÜLER

Çin’den gelen elektrikli: Xpeng E28

Çinli Xpeng Motors, bu seneki Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı tamamen elektrikli otomobil Xpeng E28‘in ilk “teaser”ını yayınladı.

İlk kez geçen sene G3 SUV modeli ile karşımıza çıkan Xpeng markası, aradan geçen sürede yeni bir tam elektrikli binek otomobil geliştirdi. E28 kod adına sahip yeni model, 2019 sonunda Şangay Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak. Otomobilin elektrikli altyapısı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı, ancak firma üçüncü seviye otonom sürüşü destekleyen Nvidia platformuna sahip olacak.

“Etkileyici” bir menzile ve “oldukça iyi” seviyede bir performansa sahip olacağı iddia edilen Xpeng E28 ince hatlı bir tasarıma sahip. Kısa ön ve arka çıkıntılar, çerçevesiz kapılar, gizli kapı kolları ve panoramik cam tavan yayınlanan görselde dikkat çeken detaylar arasında. Spoyler formuyla biten kısa bagaj çıkıntısı da göze çarpan bir başka tasarım çizgisi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin pazarının en ilerici otomobili

Xpeng’in Otonom Sürüş Departmanı Başkanı Xingzhou Wu, yeni otomobille ilgili şunları dile getiriyor: “Kendi bünyemizde geliştirdiğimiz işletim sistemi ve Nvidia’nın Xavier çipi temelli tescilli otonom sürüş yazılımımız ile Xpeng E28 bugünün en ilerici otomobili haline getiriyor. Günümüzde Çin otomobil pazarında bulunan otomobiller içerisinde, kullanıcı arayüzü tasarımı ve akıllı özellikler konusunda gelişmiş bir otomobil ile geliyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Tepki çeken Toyota reklamı