reklamı kapat

POPÜLER

Chery Türkiye

Çinli Chery Türkiye’ye geri dönüyor; işte resmi açıklama ve önemli detaylar

Çin’in otomotiv endüstrisinde önemli bir konumu bulunan Chery, 2022 içerisinde tekrar Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacak.

Türkiye’nin otomotiv sektöründe ekonomik dinamiklere paralel olarak yaşadığı fiyat artışları, yeni bir otomobil almak isteyen kullanıcıların kabusu haline geldi. A segment modellerin bile 250 bin TL sınırlarında gezdiği güncel pazar dinamiklerinde, çoğu kişi için ikinci el araç almak bile artık imkansız durumda. Böylesi bir ortamda da, Türkiye’de var olan markaların Hindistan gibi pazarlarda daha ucuza satışa sunduğu modelleri getirmesi üzerine bir beklenti olduğuna da şahit olduk. Alım gücünün düştüğü bu ortam aynı zamanda Çin merkezli üreticiler için de yeni bir fırsat alanı doğuruyor. Bu alanı değerlendirme kararı alan Chery, 2022 yılında Türkiye pazarına girme planını detaylarıyla birlikte paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chery ilk hamlesini üç SUV modeliyle yapacak

Kısa süre önce paylaşılan ilk bilgilerde, markanın pazara girişinin üç SUV modeli üzerinden olacağını görüyoruz. Bu modeller arasında; coupe çizgiler taşıyan Omoda 5, 5 koltuklu kompakt SUV Tiggo 7 ve 7 koltuklu orta boy SUV Tiggo olacağı da resmiyete kavuşan detaylar arasında. Bu araçlarla 1,6 litrelik yeni nesil motor serisin yer veriliyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse, bu üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor. Bu döneme kadar olan süre içerisinde ise otomobillerin homologasyon başvuruları, bayi ve satış sonrası teşkilatının oluşturulması çalışmaları tamamlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni HR-V