reklamı kapat

POPÜLER

Çinli telefon üreticisi ZTE, KVK ile Türkiye pazarına giriyor

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Çin’in ZTE firması ile iş birliği yapan KVK, KVK POWERED güvencesiyle satışa çıkan ZTE Cool, ZTE Live ve ZTE Grand X modellerini tanıttı. Kısa bir süre sonra dünyada ilk kez Türkiye’de satışa sunulacak ZTE Grand X bu üç model arasındaki en yüksek teknik değerlere sahip olan cihaz olarak öne çıkıyor. ZTE, şu anda dünyanın dördüncü büyük telefon üreticisi. 2012 ilk çeyrek sonuçlarına göre 19,1 milyon adetlik telefon üretimiyle dördüncülüğü hak etmiş. 140’tan fazla ülkede 200 operatörle birlikte çalışan ZTE, son kullanıcı tarafından daha çok operatör markalı akıllı telefon veya tabletleriyle tanınıyor. 1998 yılında cep telefonu üretmeye başlayan firmanın hedefi 2015’te ilk üçe girmek.

Bugünkü basın toplantısında üç yeni cihazını Türkiye pazarına KVK iş birliği ile sunacağını açıklayan ZTE; ZTE Cool, ZTE Live ve dünya lansmanı bugün İstanbul’da yapılan ZTE Grand X için, benzer akıllı telefon üreticilerinin ülkemizde sunduğu fiyatlara kıyasla yüzde 20 fiyat avantajı sunacağını belirtti. KVK POWERED imzası ile satışa çıkacak telefonların 1 yıl için 24 saat içinde servis güvencesi bulunuyor. Ayrıca KVK’nın garanti harici kazalara karşı telefonun ücretsiz tamir edilmesini sağlayan “Kaza Güvencesi”, hırsızlık ve kaybetme durumları için “Anti-Hırsız” uygulaması, virüslere karşı “Mobil Güvenlik” uygulaması, uzaktan destek sağlayan “Uzaktan Servis” ve 5 GB ücretsiz “KVK Bulut” hizmeti de bulunuyor.
ZTE Cool ve ZTE Live
ZTE Cool ve ZTE Live geçen yıl içinde Avrupa’da satışa sunulmuş ve başarı elde edebilmiş iki adet Android’li akıllı telefon. Teknik özellikleri de birbirlerine çok yakın. Her ikisinde de 3,5 inç ekran, Android 2.3 işletim sistemi, 5 MP kamera, Wi-Fi, Bluetooth ve HSDPA bulunuyor.
ZTE Grand X
Dünya lansmanı yapılan ve önümüzdeki aylarda ülkemizde satışa sunulacak ZTE Grand X’in 4,3 inç ekran, çifte çekirdekli işlemci ve Android 4.0 işletim sistemi gibi üst düzey teknik özellikleri bulunuyor. KVK bu telefonlardan toplamda 500 bin adet satmayı hedefliyor.