reklamı kapat

POPÜLER

Citroen’in yeni SUV modeli C5 Aircross’un detaylı görselleri sızdı

Önümüzdeki hafta içerisinde tanıtılması beklenen model tüm tasarım detaylarıyla beklenmedik bir zamanda karşımıza çıktı.

Marka CEO’su Linda Jackson‘ın ilk detaylarını resmi Twitter hesabından geçtiğimiz ay içerisinde ilan ettiği yeni SUV model, C5 Aircross 21 Nisan‘da kapılarını açacak olan Şanghay Otomobil Fuarı kapsamında tüm dünyanın karşısında olacak. DS7 Crossback’te kullanılan EMP2 platformu üzerine inşa edildiği ifade edilen modelle ilgili meraklı bekleyiş sürerken Hollanda kaynaklı Auto Week tarafından yayınlanan görseller tüm detaylarıyla C5 Aircross’u gözler önüne seriyor.


Geçtiğimiz ay yayınlanan tasarım çizgilerinin gerçek hayatta da büyük oranda kullanıldığını gördüğümüz C5 Aircross’un ortaya çıkan görsellerine baktığımızda Citroen’in yeni nesil C3 ile birlikte değişen tasarım çizgilerinin burada da yoğunlukla hakim olarak kullanıldığını görüyoruz. Arka stop lamba tasarımı dörtlü kutucuk şeklinde olan araç bu anlamda da karakteristik bir fark ortaya koyuyor.


İç tasarımın tarafında ortaya çıkan görsellerde de içeride kullanılan renk seçeneğinin verdiği etkiyle ilk bakışta premium bir havanın yer aldığını söyleyebiliyoruz. Peugeot 5008 ve 3008 ile birlikte kullanılmaya başlanan otomatik vites tasarımının yer aldığını gördüğümüz kokpitte, merkezdeki multimedya ekran büyüklüğünün de ihtiyaçları karşılayacak yapıda olduğunu da söylemek mümkün. Motor seçenekleri bazında PSA grubunda kullanılan 1.6 litre dizel ve 1.2 litre benzinli opsiyonların sunulmasını beklediğimiz C5 Aircross’un üretimiyse Fransa’da gerçekleştirilecek. Çin pazarı için 2017’nin üçüncü çeyreğinde hayata geçmesi beklenen modelle ilgili Avrupa pazarı planlarını tanıtım etkinliğinde alacağız. C5 Aircross ile ilgili son bilgileri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.