reklamı kapat

POPÜLER

Çocuklara özel interaktif duvar kağıdıyla masal saatleri renkleniyor

Günlük hayatımızda kullandığımız tüm eşyalar giderek akıllı bir hal alırken, sıra duvar kağıtlarına geldi. Fransız bir firma olan Castorama çocuklara özel interaktif bir duvar kağıdı tasarladı.

Akıllı asistanlar, ampüller, güvenlik sistemleri… Evlerimiz giderek akıllı bir hal alırken teknoloji duvar kağıtlarımıza kadar ulaştı. Fransa’da ev dekoru alanında hizmet veren Castorama duvar kağıdı teknolojisini farklı bir noktaya taşıyor. Çocuk odaları için hazırlanan duvar kağıdında özel olarak tasarlanmış 0n farklı karakter yer alıyor. Bu karakterlerin hepsinin çocuklara anlatacak eğitici bir hikayesi bulunuyor. Hikayeleri dinlemek için ise bir akıllı telefona veya tablete ihtiyaç duyuluyor.

Önce Castorama’nın Magic Wallpaper‘ına özel olarak hazırlanan uygulamayı kullanılan cihaza indirmek gerekiyor. Ardından uygulamayı açıyor, duvar kağıdındaki karakterleri taratıyorsunuz. Böylece karakterlerle tanışma ve onların hikayesine ortak olma fırsatı elde ediyorsunuz. Tabii her şey 0n farklı karakterin hikayesiyle sınırlı değil. Arzu ederseniz iki farklı karakteri bir araya getirerek farklı bir masal oluşturma şansınız da bulunuyor. Böylece sayısız kombinasyon oluşturabiliyorsunuz.

Çocuklara uygun şekilde tasarlanan bu hikayeleri ister sesli olarak dinleyebilir, isterseniz cihazınızdan okuyabilirsiniz. 52 santim genişliğinde, 1000 santim uzunluğunda bir rulo 10 euro‘dan alıcı buluyor.