reklamı kapat

POPÜLER

Çocuklara özel LEGO drone kitleri [Video]

Büyüklerin favori oyuncaklarından drone’lar çocukların kullanması için bir parça tehlikeli olabilir. Tabii eğer LEGO ile yapılmamışsa.

Drone’la çekim yapmanın yanı sıra drone uçurmak bile başlı başına keyifli bir eylem. Son dönemlerin favori hobisi, yetişkinler arasında popülerliğini zerre kaybetmiyor. Ancak çocukların da bir hayli ilgisini çekiyor. Hal böyle olunca profesyonel modellerden DIY (Kendin Yap) projelerine kadar geniş bir yelpazede drone alternatifleri mevcut. Çocuğunuz için en uygun olanı ise LEGO’nun drone kiti olabilir.

1950’lerden beri yaratıcılığı körükleyen LEGO, Flybrix‘in drone kitleri ile eğlenceyi havaya taşıyor. Amerikalı mucit kardeşler Wright Brothers‘a gönderme yapan eğlenceli Wrong Brothers videosu ile drone kitlerini duyuran Flybrix, drone tasarımlarını hayal gücünüze bırakıyor. İki farklı paketi bulunan Flybrix’in temel paketinde dört, altı ya da sekiz pervaneli bir drone oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız malzemeler yer alıyor. Üstelik uçabilen bu drone’u 15 dakika gibi kısa bir sürece yapabiliyorsunuz.

Standart paketteki drone’u telefonla mobil uygulama üstünden kontrol edebiliyorsunuz. Daha gelişmiş ikinci pakette ise bir de drone kumandası yer alıyor. Oldukça basit devre birleşimleri kullanan oyuncak drone 14 yaş ve üstü çocuklara hitap ediyor. Standart kit’in yurt dışı satış fiyatı ise kısa bir süreliğine 149 dolar. Sonrasında 189 dolara satışına devam edilecek.

VİDEO