reklamı kapat

POPÜLER

Omate

Çocuklara özel selfie kameralı akıllı saat: Omate X Nanoblock

Oyuncak üreticisi Nanoblock ile saat üreticisi Omate, çocuklara özel olarak geliştirdiği akıllı saati tanıttı. LEGO tarzında küçük parçaların yer aldığı saat çocukların ilgisini çekeceğini söyleyelim.

Samsung’un Galaxy Gear saatinde olduğu gibi saatin ön tarafında kamera yer alıyor. Piyasadaki akıllı saatlerde olduğu gibi Omate X Nanoblock isimli saatte Wi-Fi, GPS ve hücresel şebeke desteği mevcut. Video arama verilerinin VPN yardımıyla uçtan uca şifrelendiği saat hakkında Omate’in CEO’su Laurent Le Pen açıklamada bulundu. Le Pen aile bireylerine saatin mikrofonunu uzaktan açma iznini vermediklerini söyledi. Laurent Le Pen, büyüyen siber suç tehdidi göz önüne alındığinde, çocukları hedef alan herhangi bir cihaz veya uygulama, en üst düzeyde güvenlikle korunması gerektiğini de ifade etti. Saat sayesinde ebeveynlerin gerçek zamanlı olarak çocuklarını takip edebileceğini belirten Le Pen, ebeveynlerin çocuklarıyla bağlantı kurabileceklerini ifade etti.

Uzun pil ömrüyle fark yaratan saat: Omate X Nanoblock

Saatin özelliklerine geri dönecek olursak saat tam dolu şarjla 3 güne varan pil ömrü sunuyor. Uzun pil ömrüyle dikkat çeken saatin siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeceği bulunuyor Çocuklara yönelik geliştirilen saatin yurt dışındaki satış fiyatı ise 179 dolar. Saatin haziran ayında satışa sunulacağını söyleyelim.