reklamı kapat

POPÜLER

LINCS

Çoklu kullanımda devrim yaratacak elektrikli araç; LINCS

Birleşik Krallık merkezli Electric Assisted Vehicles Limited tarafından geliştirilen LINCS, kullanıcı deneyiminin evrileceği önemli bir noktayı temsil ediyor.

Otomobil dünyasında radikal gelişmeler ardı ardına kendisini gösterirken, geleceğin ulaşım trendlerinde kullanıcı deneyimlerinin de bambaşka bir boyuta taşınacağı dinamikler bizi bekliyor. Geçtiğimiz süreçte çokça konsept projenin ana konusu olan modüler platformlu çoklu kullanım araçları artık girişimler üzerinden gerçeğe dönüşüyor. Birleşik Krallık merkezli olarak taşımacılık çözümleri alanında faaliyet gösteren Electric Assisted Vehicles Limited‘ın tanıtımını gerçekleştirdiği LINCS, özel altyapısı sayesinde kullanıcılarına daha önde görülmemiş bir özgürlük sunma iddiasını taşıyor. Sürücü kabininin dahi yer değiştirebildiği model tamamen elektrikli altyapı üzerine inşa ediliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LINCS projesi şehir içi kullanımda beklentileri karşılayacak menzil vadediyor

Electric Assisted Vehicles Limited ekibi, LINCS projesini hayata geçirmek için kendisi gibi Birleşik Krallık merkezli önemli bir şirketle ortaklığa gidecek. Altyapı, motor ve batarya gibi konularda tedarikçi rolü üstlenen Saietta Group, aracın motor sisteminden sorumlu olacak. Modelle ilgili açıklanan veriler arasında 160 kilometre menzilin yakalanabildiği detayı dikkat çekiyor. Bu da günlük kullanım konusunda pek çok oluşum için yeterli olacak bir değer olarak karşımıza çıkıyor. Bataryaların çıkarılabilir yapıda olması da, operasyonel anlamda kullanıcılara avantaj sağlayabilir. LINCS’in önümüzdeki süreçte tamamen sürücüsüz şekilde de ihtiyaçları karşılayacak altyapıyı desteklemesi de gelecekte de adından söz ettirme ihtimalini artırıyor. Gövde panellerinin tamamında geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanılacağı modelin altyapısında ise geri dönüştürülmüş alüminyum alaşımdan faydalanılacak.