reklamı kapat

POPÜLER

Çöl yarışının son temsilcisi belli oldu: Chevrolet Colorado ZR2 Hall Racing

Amerika’nın Las Vegas eyaletinde düzenlenecek yarışta sahne olacak olan Colorado ZR2, Hall Racing ortaklığıyla ipi göğüslemeye çalışacak.

350’nin üzerinde sürücünün katılımıyla Vegas‘tan Reno‘ya kadar 885 kilometrelik bir parkurda düzenlenecek olan “çölün en iyileri” yarışı için artık son katılımcılar kendisini gösteriyor. Las Vegas Nevada’nın ev sahipliği yapacağı bolca kum ve ıslaklık vadeden organizasyonda Ford’un Ranger hamlesinin ardından Chevrolet’nin beklenen hamlesi de geldi. 2017 model Colorado ZR2 ile yarışa katılım sağlayacağını açıklayan marka yetkilileri pilotajlık görevi için Hall Racing ekibinden Chad Hall‘a yer verecek. Standart versiyonun dış görünümde ciddi anlamda elden geçilmiş bir haliyle katılımın sağlanacağı organizasyonda, Colorado ZR2’nin motorunda herhangi bir modifikasyona yer verilmeyeceğinin de altı çizildi.


Fabrika çıkışında 3.6 litrelik altı silindirli bir motorun kullanıldığı Colorado ZR2, 308 beygirlik gücüyle bu zorlu organizasyonda yer alacak. Kaputunun altındaki güç ünitesinin dışında gövdesinde büyük bir değişimin gözlendiği araç için değişim güvenlik ekipmanlarıyla başlıyor. İçeride roll cage ve yarış koltuğu ile başlayan değişimler dışarıda tavana ve tampona entegre edilen LED ışıklandırma ve lastiklerle devam ediyor. Dört tekerlekten çekişli altyapısına ekleden özel süspansiyon sistemiyle çöldeki yarışa katılacak olan Colorado ZR2, organizasyonun en iddialı temsilcilerinden birisi olacak.