reklamı kapat

POPÜLER

Sürüye performans eklendi; 2019 Chevrolet Colorado ZR2 Bison [Video]

Amerikalı performans geliştiricisi American Expedition Vehicles ortaklığıyla geliştirilen 2019 Chevrolet Colorado ZR2 Bison, fazlasını arayanlara bir cevap olacak.

Chevy’nin Silverado ile birlikte pickup sınıfındaki rekabette önemli rol verdiği Colorado, arazi dünyasındaki performans modasına cevap verebilmek adına farklı bir karaktere büründü. Markayı orta segmentte temsil eden ve karakteristik detaylarıyla hatırı sayılır kullanıcı kitlesine sahip olan Colorado, şu anda karşımıza duran Bison versiyonunun önemli bir kısmını American Expedition Vehicles ekibine borçlu. Performans geliştirmesi konusunda ülkenin önde gelen isimlerinden oluşan bir ekiple hayata geçirilen Chevrolet Colorado ZR2 Bison, üzerine kurulduğu felsefeyi donanımları ve performansıyla destekleyebilecek niteliklere sahip. Ford Ranger Raptor örneğinden hatırlayabileceğimiz gibi arazi konusunda limitleri iki adım ileriye taşıyan modeli eşsiz kılan parçaların varlığı da dikkatlerden kaçmayacak cinsten.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Bizon” ile gelen agresiflik

Bison versiyonuyla birlikte Colorado’nun elde ettiği değişimleri ilk olarak dış bölümden ele alalım. Ön bölümde sonradan bir vincin dahil edilmesine olanak tanıtan özel bir tamponla gelen modelde kullanılan malzemelerin yüksek mukavemetli olduğunun altı özellikle çiziliyor. Yine versiyona özel olarak kullanılan 31 inç‘lik arazi lastikleri, alt bölümde yaşanabilecek hasarları engelleyebilmek adına kullanılan beş farklı koruma ve şnorkel gibi parçalar tamamen araç için tasarlanan limitlerin ne denli yükseklerde olduğunu göstermekte. Ön-arka bölümünde yer verilen kilitli diferansiyeller ve Multimatic bağımsız süspansiyon sistemi de yine Colorado’yu bu zamana kadarki en iyi arazi deneyimine çıkartmak konusunda görev yapan önemli parçalar. Kaputunun altında Chevrolet’nin popüler motorlarından birisi olan 2,8 litrelik Duramax turbo dizelin kullanıldığı model 188 PS güç ve 500 Nm torkla yürüyor. Bu değerlerin 6 ileri otomatik şanzımanla yere aktarıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Fiyat bilgisi henüz paylaşılmayan 2019 Chevrolet Colorado ZR2 Bison, Ocak 2019’dan itibaren satış noktalarındaki yerini alacak.