reklamı kapat

POPÜLER

Çöpçatanlık yapan bildirim bileziği: Hicon [Video]

Birinci dünyanın bugün karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan biri takdir edersiniz ki telefon bildirimlerini iki dakikada bir kontrol etme çilesi. Her gün boğuşmak zorunda olduğumuz bu soruna çözüm getirmeye çalışan çeşitli ürünleri daha önce paylaşmıştık. Şık takı görünümündeki Ringly yüzük ve B&L Cuff bilezikten sonra, bu defa daha eğlenceli görünen, üstelik özelleştirilebilen sosyal bilezik Hicon karşımıza çıktı.

hicon
Indiegogo kampanyasıyla fon toplamaya çalışan Hicon, muadillerinin zarafetine sahip olmayan büyük boyutlu bir bilezik. Bandın üzerinde SMS, arama, Facebook vb. hizmet ve ağları gösteren kare taşlar bulunuyor. Bildirim aldığınızda titreyen ve ışığı yanan bu rengarenk taşlardan hangilerini yerleştireceğiniz tamamen size kalmış. Bluetooth 4.0 ile çalışan bilezik, bildirimleri iletmekten başka marifetlere de sahip. Örneğin Hicon bileğinizdeyken el sıkışarak iletişim bilgilerinizi paylaşabiliyorsunuz. Bileziğe eşlik eden uygulama ise tam bir çöpçatan! Konumunuzu takip ederek yakın çevrede sizinle benzer profile sahip kişileri bulan ve bu kişileri sizinle eşleştiren uygulama ne kadar kullanışlı bilinmez ama, bize birazcık korkunç geldi.

hicon
iOS, Android ve Windows Phone tabanlı cihazlarla uyumlu olan Hicon’da ivme ölçer de bulunuyor. 14 günlük pil ömrü bulunan Hicon, su geçirmiyor. Hem üzerindeki taşları hem de kayışı renk renk olan bileziğin tek eksiği saati gösterememesi. Bu durumda (komik bir şekilde) saate bakmak için yine telefonunuzu çıkarmanız gerekecek. 49 dolarlık makul denebilecek bir fiyatla gelen Hicon, sürekli telefona bakma takıntısından kurtarma potansiyeline sahip bir bilezik, ancak herkesin zevkine hitap etmeyeceği muhakkak. Tanıtımı da infomercial’lardan beter.

VİDEO