reklamı kapat

POPÜLER

Daily_Prophet

Pottermore güncellendi: Rita Skeeter Quidditch Dünya Kupası’ndan bildiriyor!

Bu kadar büyük hayran kitlesi olan bir serinin sessiz sedasız yok olacağını düşünmemiştiniz değil mi? Çünkü Harry Potter evreninden bilgiler gelmeye devam ediyor. Her ne kadar farklı hikayelere odaklanmış olsa da J.K. Rowling‘in de Harry Potter’ı özlediği bir gerçek.

J.K. Rowling, seri bittikten sonra seriyi devam ettirecek şekilde herhangi bir kitap yazmayacağını defalarca belirtmişti ancak küçük kısa hikayelere yer vereceğini de duyurmuştu. Pottermore sitesi üzerinden seriyle ilgili yazılar yayınlayan Rowling, Harry Potter evreninden kopamayanlar için de sanal bir platform oluşturmuş oldu. Pottermore güncellenmeye devam ederken yedinci kitapta bıraktığımız kahramanlarımız da hayatlarına devam ediyor elbette. Hayranlar arasında oldukça tartışılan “19 yıl sonra” bölümünün devamı olarak görebileceğimiz detayların bulunduğu köşe yazısı bunu kanıtlar nitelikte.

Daily_Prophet
FIFA Dünya Kupası ile aynı döneme denk gelen Quidditch Dünya Kupası Pottermore’da tam gaz sürerken tanıdık bir ismin son yazısı Daily Prophet’ta yayınlandı. Rita Skeeter kendine has üslubuyla Dünya Kupası’nda olanları bildirmiş. Hazır olun çünkü Harry saçlarına aklar düşecek kadar yaşlanmış, Ron bakanlıktan çıkarak George ile birlikte Weasley Büyücü Şakaları’nı işletiyor ve Hermione’nin saçları hala kötü.

Sadece ana kahramanlardan bahsetmiyor tabii ki sevgili dedikodu yazarımız. Weasley kardeşlerden Luna Lovegood’a, Viktor Krum’dan Neville Longbottom’a kadar pek çok kişiye değinen Skeeter’ın yazısıyla ilgili fazla bilgi vererek yazının içeriğini okumayanlar için deşifre etmek istemiyoruz. Ancak Skeeter’ın yazısının sonunda 31 Temmuz’da çıkaracağı kitabının duyurusunu eklediğini belirtelim. Rowling’in çeşitli ipuçları bırakmayı nasıl da sevdiğini bildiğimiz için bu tarih özellikle dikkatimizi çekti çünkü Dumbledore’s Army: The Dark Side of the Demob ismini taşıyan bu kurgu kitabın çıkış tarihi tam da Harry Potter’ın doğum gününe denk geliyor. Ne dersiniz büyük bir duyuru gelir mi?