reklamı kapat

POPÜLER

Android

Copilot’un web sürümünün Android telefon bağlantısı daha gelişmiş hale getirildi

Üretken yapay zeka destekli Copilot’un web sürümünün Android telefon bağlantısı, yapılan güncelleme ile daha gelişmiş hale getirildi.

Copilot’un web sürümü için sunulan “Telefon” eklentisi, artık Windows 11 üzerinden “Telefon Bağlantısı” uygulaması ile kurulan bağlantı aracılığıyla faydalı yeni imkanlar sunuyor. Uygun bağlantı sağlandığı zaman üretken yapay zeka Copilot Android telefonunuza gelen mesajları gösterebiliyor ve aynı zamanda Copilot kullanılarak telefonlar üzerinden mesaj da gönderilebiliyor. Telefona gelen mesajları özetleyebilen Copilot, buna ek olarak telefona kayıtlı kişiler hakkında bilgiler sağlayabiliyor. Copilot ile telefonlar üzerinde alarm da kurulabiliyor, altyapının yakında herkese açılması bekleniyor. Bu arada Windows 11 işletim sistemi için de yeni bir altyapı geliştiriliyor. Bu altyapı sayesinde Android telefonlar başlat menüsüne gelecek. Microsoft, “Telefon Bağlantısı” uygulaması için güncellemelere devam ediyor. Bu konuda ortaya çıkan son altyapı, Android telefonları direkt olarak başlat menüsüne entegre ediyor. Başlat menüsünün sağ tarafına eklenecek bölümden, bağlı telefondaki fotoğraflara ulaşılabilecek ya da çağrı ve mesaj erişimi sunulacak. Şu anda beta testleri yapılan bu özelliğin daha sonra iOS desteği kazanacağı da aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakında çıkacak bir Windows 11 güncellemesi ise Android telefonlara dosya ve aynı zamanda bağlantı aktarımını kolaylaştıracak. Bu yeni altyapı hakkında bir açıklama yapan Microsoft şunları aktardı: Windows 11’in paylaşım menüsünden bağlı telefonlara kolayca içerik aktarma altyapısını kullanıma alıyoruz. Bu özellik, Android’de Link to Windows uygulamasını ve bilgisayarınızda Phone Link’i kullanarak Android cihazınızı Windows bilgisayarınızla eşleştirmenizi gerektirir.”  Şu an sadece Windows Insider’lara açılan özellik, seçilen dosyanın ya da bağlantının yerleşik Windows 11 paylaşma menüsünden bağlı telefona aktarılmasını kolaylaştırıyor. Açılan menüde bağlı Android telefon çıkıyor ve aktarım için telefonun üzerine basmak yeterli oluyor.

Android haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle