reklamı kapat

POPÜLER

Creative Aurvana Ace ve Aurvana Ace 2 LOG Tasarım

Creative Aurvana Ace 2, en iyi ses kalitesine sahip kablosuz kulaklıklardan oldu

Creative Aurvana Ace 2, en iyi ses kalitesine sahip kablosuz kulaklıklardan oldu. Bunun arkasında “xMEMS” teknolojisi yer alıyor.

Creative Aurvana Ace 2, çıkan incelemelere (En güncellerinden birisi yukarıda) göre şu an pazardaki en iyi ses kalitesini sunan tamamen kablosuz kulaklık modelleri arasında yer alıyor. 180 euro yurt dışı satış fiyatı bulunan (150 euro fiyatlı “Aurvana Ace” modeli de satışta) kulaklığın en çok dikkat çeken yanı, yukarıda da dediğimiz gibi “xMEMS” teknolojisi oluyor. Verilen bilgiye göre xMEMS’in tasarımında, geleneksel bir hoparlörde bulunan kağıt/plastik diyaframın yerini çok daha sert yapıda bir silikon membran alıyor, bobin ve mıknatıs ise ince film piezo aktüatörlerle değiştiriliyor. Bu kombinasyon sayesinde ufak ve ince sürücü üzerinden çok daha yüksek / berrak bir ses kalitesinin alınabildiği ve enerji sarfiyatının azaldığı belirtiliyor. Spesifik olarak Aurvana Ace 2 içinde düşük frekanslara odaklanan 10 mm dinamik sürücü ile yüksek frekanslara odaklanan xMEMS sürücü bir araya getiriliyor. Bu temel sayesinde ses kalitesi çok güçlü rakiplerini geride bırakan ve 5 Hz – 40 KHz frekans aralığında görev yapan Aurvana Ace 2, geleneksel sürücülerden yedi kat daha iyi olduğu iddia edilen sahne tutarlılığı sayesinde daha fazla ayrıntı ve frekans ayrımı sağlayan, çok daha gelişmiş bir uzamsal yani çevreleyici ses getiriyor.

Modeldeki çift sürücülü sistemi gösteren görsel”

Aşırı iyi olmadığı aktarılan Hibrit ANC yani aktif gürültü engelleme için altı farklı mikrofon ile donatılan Qualcomm imzalı Snapdragon Sound aptX Lossless destekli ürün, IPX5 sertifikası taşıyor ve toplamda 24 saate kadar pil ömrü getiriyor. Creative Technology CEO’su Song Siow Hui bu altyapı hakkında daha önce, “Üstün ses deneyimleri sunmaya kendini adamış bir ses şirketi olarak yenilikçi MEMS teknolojisini TWS ürünlerimize entegre etmek adına xMEMS Labs ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sayede TWS ürünlerimizin pazarda öne çıkacağından ve kullanıcılarımıza olağanüstü ses kalitesi, konfor ve stil sunacağından eminiz.” demişti.

Creative Aurvana Ace 2 baktığımız kadarıyla şu an Türkiye’de resmi olarak satılmıyor. Modelin önümüzdeki dönemde aracı isimler aracılığıyla Türkiye’ye getirilmesini umut ediyoruz. Ürün buraya gelirse kapıyı yüksek ihtimalle 7-8 bin TL’den açacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Creative Aurvana Ace 2 kablosuz kulaklık yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli