reklamı kapat

POPÜLER

Creative HQ-1900

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Rahatlığı ve kompakt tasarımıyla DJ’lerin de tercih edebilecekleri yapıda hazırlanan HQ-1900, bu iki konuda başarılı olmasına rağmen sahip olduğu ses kalitesi ile DJ’ler tarafından ne derece tercih edilebilir, bilinmez. Yine DJ’ler için geliştirilen ve gürültü engelleme ile çeşitli ses özellikleri gibi üstün özelliklerle donatılan rakip ürünler arasından sıyrılabilmek için zorlu bir mücadelenin içinde olacağı açık. Ancak kişisel kullanım için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

PORTATİF KULLANIM RAHATLIĞI
Katlanabilir bir tasarıma sahip olmasından dolayı portatif kullanımda başarı gösteren HQ-1900, 30 mm’lik Neodymium hoparlör ünitelerine sahip. Ünitelerin kadife kaplamalı olması rahatlığı beraberinde getirirken, yeni yeni hazırlanmaya başladığımız kış mevsiminde dışarıda yürürken müzik dinlemeyi sevenlerin kulaklarını ısıtacak olması da ayrı bir güzellik. Kafa bandında yer alan yine kadife zemin sayesinde uzun kullanımlarda rahatlığınızdan ödün vermenizi engelleyecek olan HQ-1900, katlanabilir olmasının yanında hoparlör ünitelerinin dışarıya doğru dönebilmesi sayesinde de farklı kullanımlar için ideal. 140 gram ağırlığı bulunan HQ-1900, rakipleri gibi başınızda yaklaşık bir kilogram ağırlık taşımanızı engellemiş. Bu arada 1.2 metre uzunluğundaki kablosunun daha uzun olmaması üzücü. En azından HQ-1900’ün fazladan bir uzatma kablosuyla birlikte gelmesini isterdik.

SES KALİTESİ
Geldik HQ-1900’ün sunduğu ses kalitesine. Öncelikle HQ-1900’ün gelişim sürecinde, performans sırasında bas ve tiz seslerinin üzerine adeta bir örtü çekilmesinin sağlandığı ve böylece daha net ses elde edebilmek uğruna basların derinden gelmesine, tizlerin de keskinliğinin ortadan kaldırılmış olmasına razı gelindiğini düşünüyoruz. Hal böyle olunca, açıkçası müziğin kalbinde yaşamak isteyen kullanıcıların HQ-1900 ile pek mutlu olamayacakları gibi bir tablo çıkıyor ortaya. Özellikle kulak içi kulaklıktan terfi etmek isteyen kullanıcıların HQ-1900’e alışmaları bir hayli zor olacaktır diye düşünmeden edemiyoruz. Fakat sahip olduğu fiyat ve her ne kadar bazı fedakarlıklarda bulunulmuş olsa da net ses kalitesi ile başarılı bir yol HQ-1900’ün önünde uzanıyor. Satın almadan önce mutlaka denemenizi öneriyoruz.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Hafifliği, kompakt tasarıma sahip olması, rahatlığı gözetmesi, rakipleri karşısındaki fiyat avantajı, ses kalitesi.

EKSİLER
Bas ve tiz ses kalitesinden taviz verilmiş olması. Bir uzatma kablosuna sahip olabilirdi.

SONUÇ
Açıkçası DJ’ler tarafından da tercih edilebilecek yapıda hazırlandığı firma tarafından söylenen HQ-1900’ün daha uzun bir kabloya sahip olması gerektiğini düşünüyor ve ses kalitesinin daha yüksek olması gerektiğine de değiniyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hoparlör Üniteleri
• 30 mm

Frekans Tepkisi
• 20 – 20.000 Hz

Duyarlılık
• 104 dB/mW

Kablo
• 1.2 metre

Ağırlık
• 140 gram