reklamı kapat

POPÜLER

Creative N400

X-Fi TEKNOLOJİSİ
İçeriğinde X-Fi Crystalizer ve CMSS-3D bileşenlerini bulunduran X-Fi yazılımı, geçtiğimiz ay yine bu sayfalarda yer verdiğimiz Creative Aurvana X-Fi’da karşımıza çıkmıştı. Ses ürünlerini bu teknolojiyle donatan Creative, bu teknolojinin sesi kristalize etmesi ve çevresel ses sağlaması sayesinde kullanıcıların kendilerini dinledikleri müziğin veya izledikleri filmin atmosferine kolayca kaptırmalarını sağlıyor. İki ünitesinde de bulundurduğu 2 adet 50 mm’lik hoparlörleriyle kısa bir kurulum işleminin ve yazılım ekranını kullanarak yapacağınız ayarlamaların ardından yüksek seste müzik dinleyebilmenize imkan tanıyan N400, ayrıca portatif olmasıyla da mobil kullanımda sizi yalnız bırakmayacaktır. Bu arada N400’ün kurulumu sırasında yapmanız gereken şey, yalnızca N400’ün USB kablosunu bilgisayarınızın USB girişine bağlamak ve beraberinde getirdiği kurulum yazılımını bilgisayarınıza kurmak. Yazılım paketini kullanarak X-Fi teknolojisinin sunduğu nimetlerden faydalanabilir, ekolayzır ayarlarından çeşitli ses özelliklrine ulaşabilir ve hatta N400’ün sağ hoparlörü üzerinde görebileceğiniz tuşlarla birebir iletişim halinde olan Creative MediaSource yazılımı ile müzik dinlemeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Windows Media Player ile de uyumlu olan bu tuşlar ile müzik listenizde ileri geri dolaşabilir, parça başlatıp durdurabilir ve müziğin sesini ayarlayabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİ KULE
Ses kalitesiyle olduğu kadar tasarım olarak da bir hayli ilgimizi çeken N400, bilgisayarınızın sağına ve soluna yerleştirebileceğiniz iki kule tadında tasarlanmış. Kablo girişlerinin bulunduğu arka kısmında açılan ayaklarının altında bulundurduğu kanallar sayesinde kablo görünümünü sevmeyen kullanıcıları da cezbedecek ürünün bizce tasarımındaki tek eksisi, ayaklarının yere sağlam basamaması oldu. En ufak bir darbede kendini yere atacak gibi duran N400, bunun dışında sizi tatmin edecektir. Ancak yazılımı kullanarak çeşitli ses ayarlamalarını yapmayı unutmamalısınız.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Ses kalitesi, kolay kurulum, USB ile çalışması, X-Fi teknolojisi.

EKSİLER

Subwoofer’ı olmadığından yüksek baslarda bazen tıkanmalar yaşıyor.

SONUÇ
Mobil kullanıcılardansanız ve kulaklıklarla sınırlanmak istemiyorsanız, yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz N400 ile kaliteli ses performansı elde edebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Uydu Hoparlör Gücü
• 1W/kanal (2 kanallı)

Toplam Çıkış Gücü
• 2W RMS

Frekans Tepkisi
• 70 Hz – 20 KHz

Sinyal – Gürültü Oranı (SNR)
• 80dB

Aksesuarlar
• Taşıma çantası

Bağlantı
• USB 2.0