reklamı kapat

POPÜLER

Creative HQ-1400

Özellikle yakın zamanda yeni bir grup veya sanatçı ile de tanışılmışsa, kısa zamanda kendine gelir insan; çevresine bakışı değişir, kafasında kıvılcım belirir. Tedavi tamamlanmak üzeredir; buna en büyük katkıyı sağlayansa elbette müzik ve buna zemin hazırlayan kulaklarınızı saran hoparlörlerdir. Creative, HQ-1400 ile herkese bu fırsatı sunuyor, tedaviyi garanti ediyor. Eğer sizin de dünyevi rahatsızlıklarınız varsa, reçetenize bir adet HQ-1400 yazıyor ve detayları bildirmek üzere bir alt paragrafa bağlanıyoruz.

KONFORLU TASARIM
İlk etapta geniş yapısıyla dikkati çeken HQ-1400, oldukça konforlu bir tasarıma sahip. 40 mm genişliğinde iki Neodymium sürücüsü bulunan HQ-1400’ün bu iki sürücüsünü birbirine bağlayan iki adet köprüsü bulunuyor. Bunlardan iç bölümde bulunan köprü kafa bandı görevini üsteleniyor ve oynar yapısı sayesinde her türlü kafa yapısına göre otomatik olarak ayarlanıyor. Sürücülerin kulakların çevresini sarması ve rahatsız etmemesi HQ-1400’ün en büyük artılarından. Ayrıca rakip ürünlerle karşılaştırıldığında bu büyüklüğe sahip olmasına karşın yalnızca 200 gram ağırlığı bulunması da HQ-1400’ün bir başka avantajı. Bu arada HQ-1400’ün 3.5 mm’lik altın kaplama jak sahibi olduğunu ve beraberinde yine altın kaplamalı 6.3 mm’lik jak getirdiğini söylemeliyiz. Ayrıca, tam 3 metrelik bir kablosu bulunduğunu belirtmekte de fayda var. Bu kablo sayesinde ayaklarınızı birbirine dolayıp yere kapaklanmanız mümkün olduğu gibi, HQ-1400’ün bağlı olduğu müzik kaynağının yamacına hapsolmamanız da elbette ki mümkün.

KALİTELİ PERFORMANS
Öncelikle HQ-1400’ün bizi en fazla rahatsız eden özelliğinden bahsetmek istiyoruz: HQ-1400, dışarıya fazla ses veriyor. O nedenle özellikle sessiz çalışma ortamlarında HQ-1400 ile yüksek seste rahat rahat müzik dinleyemeyeceğinizi söylememiz gerek. Ancak eğer böyle bir sorununuz yoksa, HQ-1400 ile ciddi anlamda müzik keyfi yapabilirsiniz. Zira pek çok teknoloji ile donatılan rakipleri karşısında sade bir izlenim yaratmasına karşın farklı müzik tarzlarında kaliteyi yakalayabilen HQ-1400, bas ve tizlerin aktarılmasında başarılı bir yol izliyor. Yüksek seste müzik dinlerken ne rahatsız, ne de ses kalitesinden şikayetçi oluyorsunuz. Elbette profesyonel kulaklıklar karşısında güçsüz kalacaktır, ancak HQ-1400, muadilleri arasında oldukça başarılı bir ürün.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Ses kalitesi, konforlu tasarımı, uzun kablosu, hafifliği, sürücülerin genişliği.

EKSİLER
Dışarıya fazla ses vermesi.

SONUÇ
HQ-1400, çeşitli teknolojilerle donatılmış profesyonel ürünler karşısında güçsüz kalacaktır, ancak muadilleri arasında oldukça başarılı bir ürün olarak gösterilebileceğini belirtmeliyiz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hoparlör Üniteleri
40 mm

Frekans Tepkisi
20 – 20.000 Hz

Duyarlılık
105 dB/mW

Kablo
3 metre

Ağırlık
200 gram

YORUMLAR