reklamı kapat

POPÜLER

Creative ZiiSound T6

Masaüstü hoparlöründen yüksek ses performansı bekleyen kullanıcılara özel olarak geliştirilen Creative’in ZiiSound T6 hoparlör sistemi, 2.1 ses sistemlerinden olmasına karşın 5.1 ses performansı göstermeyi başarıyor. Bu nedenle odanızı tıka basa müzikle doldurabilecek olan ZiiSound T6, şık tasarımıyla da ilginizi çekecektir. Test etmek üzere ofiste kurulumunu gerçekleştirdiğimiz anlarda pek çok kişi tarafından taciz edilen ZiiSound T6, baştan çıkarıcı ses performansıyla hemen herkesin beğenisini kazandı.

YÜKSEK PERFORMANS GETİREN TASARIM
2.1 ses sistemi görünümünde olup, daha fazla ses performansı geliştirebilmesi için özel olarak tasarlanan ZiiSound T6, ilk etapta farklı yönlere çevrilebilen uydu hoparlörleriyle dikkat çekiyor. Bu hoparlörler, böylece birbirinden bağımsız dört hoparlör etkisi yaratıyor ve sesin çevrenizi sarmasını sağlayarak çevresel ses kalitesi sunmayı başarıyor. Subwoofer tasarımıyla da buna katkı sağlayan ZiiSound T6, subwoofer’ıyla üç yöne doğru ses çıkışı sağlıyor. Derin baslarla, dinlediğiniz müzik türü ne olursa olsun çatlakları dolduracak olan ZiiSound T6, pürüzsüz müzik keyfi için ideal. Elbette aynı keyfi film seanslarında da sürmeniz mümkün.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ
Hassas ses ayarı yapabilmeniz için beraberinde şık bir kontrol arabirimi getiren ZiiSound T6, temas hissini
olumlu yönde etkileyen bir malzemeyle kaplı bu arabirimi ile diğer kaynaklara geçiş kolaylığı da sağlıyor. Cihazı yalnızca 3.5 mm’lik jak ile değil, beraberinde gelen BT-D1 Bluetooth Transmitter aparatı ile Bluetooth üzerinden de ses kaynaklarına bağlayabiliyorsunuz. Bu sayede cihaz masanızın üzerinde bir ses kaynağına bağlıyken, ayrıca önceden Bluetooth bağlantısını tanımladığınız bir başka ses kaynağından kablosuz müzik dinleyebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ses kaynakları arasında geçiş sağlamak için yalnızca bu arabirim üzerindeki Source butonuna basmak. Özellikle Bluetooth bağlantısı ile oldukça rahat bir kullanım imkanı sağlayan cihaz, sahip olduğu apt-X codec teknolojisi ile aktarım sırasında herhangi bir kayıp olmasına izin vermiyor. Eğer bir iPhone veya iPod sahibi iseniz ZiiSound T6 daha esnek bir kullanım fırsatı da sunuyor. Geçtiğimiz ay incelediğimiz ZiiSound D5 ile birlikte sunulan BT-D5 Bluetooth Transmitter ile birlikte çalışabilen ZiiSound T6, harici olarak satın alacağınız bu aparatla, iPhone ve iPod’unuzdan kablosuz olarak yüksek kalitede müzik dinleme imkanı tanıyor.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Yüksek ses performansı, dönebilen uydu hoparlörleri, Bluetooth teknolojisi.

EKSİLER
Karmaşık kablo yapısı, bas kontrolörünün subwoofer’ın arkasında olması.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hoparlör Sistemi
• 2.1

Kullanım Mesafesi
• 10 metre

Bluetooth Versiyonu
• Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate)

Bluetooth Profilleri
• A2DP (Wireless Stereo Bluetooth)
• AVRCP (Bluetooth Remote Control)

Bağlantılar
• USB
• Kulaklık

Boyutlar
• 320 x 240 x 220 mm

Ağırlık
• 4.86 kilogram

YORUMLAR