reklamı kapat

POPÜLER

Hibrit Transporter konsepti: T6 E-Motion

Volkswagen’de yaşanan değişim rüzgarları üçüncü parti firmaları da etkisi altına almış durumda. Elektrikli otomobil üreteceğini açıklayarak yeni “emisyon” tutumunu gözler önüne seren Alman üretici için bir elektrikli konsept de modifikasyon firması MTM’den geldi. MTM, hibrit T6 konseptiyle Transporter kavramına yeni bir soluk getirdi.

T6 E-Motion isimli konsept minibüs, 2,0 litre hacimli turbodizel motoruna eşlik eden yeni yardımcılarla hem daha güçlü hem de daha çevreci bir hale gelmiş durumda. Arka aksa yerleştirilen ve toplamda 30 kW’lık iki adet elektrik motoru sayesinde, T6 E-Motion 282 beygir güç ve daha da önemlisi 1100 Nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten çekişli hale gelen otomobil 7 ileri, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımanla destekleniyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8,2 saniyede tamamlayabileceği belirtilen T6’nın ulaştığı maksimum hız ise 215 km/s.

Önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarı‘nda sergilenecek olan MTM imzalı T6 E-Motion, Almanya’da 52 bin eurodan satışa sunulacak.