reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Yeni Apple Watch modelleri kalbinizin derinliklerine inecek

Apple’ın giyilebilir pazardaki tek çözümü Watch, etkili şekilde nabız ölçümü yapabiliyor. Bu sayede birçok hayatı dahi kurtaran Apple Watch, yeni bilgilere göre bu konuda daha da gelişmiş hale geliyor.

Lenovo Advertisement

Bloomberg’in haberine göre yeni Apple Watch modelleri EKG ölçüm yeteneğine sahip olacak. Şu an sağlık merkezlerinde bulunan EKG, kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi olarak geçiyor. Bu ölçümü kişilerin iki parmağını yanlarına koymasıyla yapacağı belirtilen yeni saat modelleri, böylece kalp atışlarının ritminden kaynaklanan ciltteki elektriksel değişikliği tespit edebilecek. Bu yeni altyapıyı bünyesinde hali hazırda test ettiği belirtilen Apple, böylece ciddi kalp problemlerini daha önce hiç olmadığı kadar iyi algılayabilecek.

Apple Watch kalbinizin derinliklerine inecek

Kalp krizini önceden tespit ederek birçok insanın hayatını kurtaran akıllı saat, gelecekte diğer kalp rahatsızlıklarını de belirleyebilecek gibi görünüyor. Bu da elbette çok güzel duruyor çünkü cihaz sürekli olarak yanınızda bulunuyor. Genelde ciddi sıkıntılar olmadan kendisini belli etmeyen kalp rahatsızlıkları her yıl binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Bunu önleyecek her teknoloji takdiri hakederken, sürecin kolumuza kadar gelecek olması çok güzel duruyor. Bunu hali hazırda FDA’den onay alarak yapan ürünler bulunurken, sürecin yerleşik olması daha fazla kişinin kullanmasına aracılık ediyor.

İlgili Video