reklamı kapat

POPÜLER

Imatag

Fotoğraflara “görünmez” imza atan teknoloji

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte fotoğraflardan imza kaldırmak giderek kolay bir hal alıyor. Örneğin Google‘ın yapay zekası bu işlemi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Imatag ise fotoğraflar üzerindeki yasal haklarınızı görünmez imza teknolojisiyle korumayı vadediyor.

Eğer çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinde paylaşıyorsanız bu içeriklerin çalınma ihtimali oldukça yüksek. Fotoğrafçılar bu problemin önüne geçmek için çalışmalarının bir köşesine imza atmayı tercih ediyordu. Fakat gelişen teknolojiyle birlikte bu imzaları kaldırmak çocuk oyuncağı haline geldi. Bu durum da fotoğrafçıların kendi haklarını savunmasını zorlaştırdı. Imatag ise probleme farklı bir açıdan yaklaşıyor. Alıştığımız sistemin yerine “görünmez” imza atan teknolojisini getiriyor. Böylece çektiğiniz fotoğrafı çalan kişi görselin üzerinde imza olduğunu dahi fark etmiyor. Bu sayede çalışmalarınızı kimlerin kullandığını takip edebiliyorsunuz. Fakat teknoloji sadece takip avantajı sunmuyor. Fotoğraflarınız izniniz dışında kullanılırsa karşı tarafı dava edebilir, bu teknoloji sayesinde içeriğin asıl sahibi olduğunuzu rahatlıkla kanıtlayabilirsiniz.

Siz de deneyebilirsiniz

Fotoğraf kalitesinde hiçbir kayba neden olmayan bu teknolojiyi ücretsiz olarak denemek de mümkün. IMATAG Demo adresine gidip fotoğraflarınıza imza ekleyebilir, ardından sistemin nasıl çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. Ücretsiz deneme sürecinde 1 GB depolama alanına sahip oluyorsunuz. Daha fazla alana ihtiyaç duyuyorsanız aylık 10 euro ödeme yaparak 100 GB depolama alanı satın almak mümkün. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.